Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsőéves vagyok jogász szakon,...

Elsőéves vagyok jogász szakon, ha esetleg summa cum laudéval tudnék végezni (SZTE), akkor lehetek-e bírónő / ügyész, vagy ez tényleg csak azok számára lehetséges, akik megfelelő rokoni kapcsolatokkal rendelkeznek?

Figyelt kérdés
jog, joghallgató, jogász, ügyvéd, bíró, ügyész, jogtudomány, jogi egyetem, hallgató, egyetemista, SZTE

2013. szept. 14. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A bírósági és ügyészségi fogalmazó (ami a ranglétra kezdete, hogy valaki bíró vagy ügyész lehessen)állásra pályázni egy pontrendszer szerint lehet.

egyik része tényleg az hogy milyen a diplomás minősítése, nappalin vagy levelezőn végeztél, milyen és hány nyelvvizsgád van, TDK/OTDK helyezés, szakdolgozatod témája,

na meg egy felvételi vizsgalapot is meg kell írnod.

És persze Magyarországon vagyunk mindezek mellett az ismeretség is sokat számít, tulajdonképpen ha a felsoroltaknak megfelelsz utána már az dönt hogy ki kinek kije. Ezt ne felejtsd el. Szóval önmagában a suma cum laude diploma nem tuti, csak egy alap hogy felvegyenek.

2013. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán azért vidéken van esély.

Meg a bíróknál is van mindenféle: közigazgatási, polgári jogi, büntetőjogi, stb. bíró

2013. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. szept. 15. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!