Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mindkettőre van lehetőségem...

Ha mindkettőre van lehetőségem, akkor szerintetek olasz vagy magyar egyetem? (romanisztika szakirány)

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Olasz, akkor a büfészakod ellenére lesz egy jó nyelvtudásod.
2013. szept. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az romanisztika (olasz-francia) miért lenne büfészak?
2013. szept. 19. 01:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem menj ki külföldre, nagyon jó lehetőség.


Manapság minden büfészaknak van titulálva, ami a bölcsész karon van. Nem kell vele foglalkozni, a lényeg, hogy szeresd.

2013. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az aktuális nyelvtudásodtól függ. Az olaszországi egyetembe csak akkor szabad belevágni, ha olyan erős a tudásod, hogy közel anyanyelvi, tehát felsőfokú. Amennyiben ez nincs így, akkor Magyarországon is tanulhatsz, hiszen a legtöbb hazai egyetemről is van lehetőséged kijutni ERASMUSszal külföldi tanulmányútra, és ha már kint vagy, nyugodtan kinn is maradhatsz, de nagyon nehéz egyszerre anyanyelvi környezetbe ÉS az egyetemi életformába beleszokni.

Én is ebben a helyzetben voltam, végül itthon járok a Szegedi olaszra. :) Amennyiben itthon maradsz, Neked is ezt ajánlom, az ELTE olasz szakáról sajnos nem túl sok jót hallottam (elsőkézből, tehát több ismerősöm is járt oda, és mind otthagyták).

Bármi kérdésed van, keress nyugodtan privátban!

2013. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok még! :) A büfészak kifejezéshez szokj hozzá, minden bölcsész megkapja valóban, de ezek az emberek ugyanúgy nem bírnák a bölcsész egyetemet végigcsinálni, ahogy egy bölcsész beállítottságú a reál tárgyakkal foglalkozót. Egyik sem könnyű, nagyon sokat kell tanulni, csak sokak szerint az irodalmi tudásanyag nem olyan értékes. Bölcsészek nélkül azonban nem lenne nagyon sok olyan értékes dolog (oktatás, irodalom, kultúra, stb.), melyeket egy reál beállítottságú ember talán nem értékel vagy őt nem érdekli, de ugyanúgy valószínűleg nem tudna nélküle meglenni (az ő szakirodalmait például ki fordítaná le, ha nem egy nyelvész?). Azért tartják büfészaknak, mert azt gondolják, hogy csak Mekiben lehet elhelyezkedni vele, haha, nagyon jó poén, millió meg egyszer megkaptam már én is, azonban egy oly magas szintű nyelvi tudással, kommunikációs készséggel és szakmai háttértapasztalattal, melyet egy bölcsész kap, lehetőségek végtelen tárháza nyílik meg elhelyezkedés szempontjából, kezdve az idegenforgalommal, a nagykövetségeken át, a tolmácsig és a műfordítóig. De sok egyéb lehetőség áll nyitva azok előtt, akik alázatosak, és készek megdolgozni érte. Egy gépészmérnök ugyanúgy a mekiben köt ki, ha nem tanul, és nem kap állást mérnökként, vagy kap, de kiderül róla, hogy nem tud semmit, és elmehet a "Mekibe" dolgozni. Ugyanez a helyzet itt is: ha tanulsz, sokra viheted! :)
2013. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"az ő szakirodalmait például ki fordítaná le, ha nem egy nyelvész?"


Szerintem ha a szakirodalmamat odaadom egy nyelvésznek, sírva fogja visszaadni a diplomáját, mert nem a nyelvi része a probléma, hanem a szakmai rész megértése, ami nélkül nem lehet fordítani. Arról nem is beszélve, hogy a tudomány nyelve az angol, és bárki aki kutatni akar, afelé az angol nyelvtudás a minimum elvárás. Innentől fogva viszont a szakfordítás jelentősége egyre inkább megkérdőjelezhető.

2013. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én jártam egyetemre Olaszországban, bár nem bölcsészkarra, de itthon sokkal színvonalasabb az adott karon az oktatás...

Ráadásul kint ugye a tandíjas felsőoktatás az alap. Az előnye annak, hogy kint tanulsz, hogy megtanulod a nyelvet, persze mindehhez megfelelő pénzügyi háttér is kell, mert a nagyobb városokban nem két fillér a megélhetés.

2013. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Olasz két tanítási nyelvű gimnáziumba járok, tehát a nyelvtudással nincsen gondom. :)


Igazság szerint itthon is, illetve Olaszországban is szívesen járnék egyetemre. Imádom Budapestet, ugyanakkor vonz az ismeretlen is, ezért próbálnám ki magam külföldön.


Furcsának találom az egyik válaszoló azon kijelentését, hogy színvonalasabbak itthon az egyetemek, mint Olaszországban. Ugyan nem ismerem egyik ország felsőoktatási rendszerét sem még olyan jól, de egyetemi rangsorok alapján a főbb olasz egyetemek (Bolognai, La Sapienza, Milánói) sokkal előrébb állnak, mint az elit magyar egyetemek (ELTE, SZTE, PTE).

2013. szept. 19. 22:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egyetemi rangsor nem az oktatás, hanem a kutatás minőségét jelöli, egy normális kutatáshoz, pedig igen komoly pénzek kellenek, a magyar egyetemek pedig elég csórók. Gyakorlatilag az a rangsor azt jelöli, hogy melyek a világ leggazdagabb egyetemei.
2013. szept. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az egész olasz felsőoktatást minősítettem, hanem ezt a kart, ahol én tanultam (olasz viszonylatban benne van egy a legjobb 3-4-ben), de ehhez hozzávehetném a közgazdász és biológiai képzést is, mert azt pedig az ismerőseim végezték el kint és azt mondták, hogy az itthoni alapképzésük sokkal húzósabb és színvonalasabb volt. Bolognában is voltam 3 hetet, áthallgattam órákat, nem voltam annyira elragadtatva tőle. Magyarországra mondják, hogy nem gyakorlatias a képzés, na, Olaszországban még ennél is rosszabb!!!

Sapienza tudom, hogy jó, de oda bekerülni nagyon-nagyon nehéz, több millióan jelentkeznek oda évente.

Az egyetemi rangsor pedig nem sokat jelent, olyan tényezőket mérnek főként pl, hogy az adott egyetem oktatói mennyit publikálnak, már csak ebből adódóan nem meglepő, hogy a Harvard, Yale, Stanford van az elsők között...

2013. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!