Mit gondoltok a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és még nem tudom hova menjek továbbtanulni.. A közigazgatás-tudományi karra lennék kíváncsi.. Mit tanulok itt és mire lesz ez jó?
2013. szept. 29. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban jogot/közigazgatási jogot nagyon részletesen, akik ezen a karon végeznek hivataliban fognak dolgozni.
2013. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem.. És többek között mit dolgozhatok?
2013. szept. 30. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Írtam hivatalokban(tipikusan köztisztviselők, kormánytisztviselők, közig hatósági eljárások lefolytatása, engedélyezés, ellenőrzés, stb. a közigazgatás nagyon sokféle munkakört kínál, attól függ melyik hivatalban talál munkát valaki.
2013. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, csak nem tudtam milyen hivatalokról lehet szó. Köszönöm.
2013. okt. 1. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatal (ezen csak állami szervet lehet érteni,

önkormányzat különböző osztályai, kormányhivatalok szakigazgatási szervrei, járási hivatalok, minisztériumok, NAV stb, még sok van... Pont ezekről tanulsz egy csomó dolgot. Azt hittem hogy hivatal az egyértelmű, mert csak intéztél már ügyet, és különbséget tudsz tenni egy okmányiroda(járási hivatalok része) és egy ELMÜ ügyintézés között, hogy első esetben a magyar állam által jogszabályban szabályzott dolgot intézel, a másik esetben egy magán féllel állsz szemben aki egy szolgáltató.

2013. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!