Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindennek ellenére teljesen...

HotChoc kérdése:

Mindennek ellenére teljesen sík vagyok matekból, mit tehetnék? Van rá mód, hogy valaha is jobb legyek?

Figyelt kérdés
Tizedikes gimnazista vagyok. Nyolcadik osztályig sosem volt problémám a matematikával, legrosszabb jegyem a hármas volt. Azonban mióta gimibe járok, a jegyeim iszonyatos mértékben romlottak, vért izzadtam az év végi hármasért, jelen pillanatban pedig kereken bukásra állok belőle. Órákat gyakorlok, megcsinálom a házikat, tanárhoz megyek, ha nem értem az anyagot, és mindig sikerül megértenem, a dolgozatnál azonban csak ülök, és "Ez mi?.." Kérlek, ha tudtok, segítsetek, hogy vajon miért lehet ez, én már rettenetesen el vagyok keseredve.

2013. okt. 15. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

rágörcsöltél..

Vedd lazábban. Ha ez sem segít akkor másik iskola..ahol gyengébb a matek.

2013. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A baj az, hogy a matematika körülvesz minket... szóval a 4-est még muszáj lenne elérned.

Amikor a dolgozat ott van előtted, ne az a tudat legyen benned, hogy "ezt hogy kell csinálni", hanem az, hogy "hm...hm... mintha már hallottam volna valahol... hm... megvan!". És akár rossz, akár nem, találtál egy összefüggést. :)

A matematika egyszerű, de sokaknak a logikája alacsonyabb szinten van. Ha látod az összefüggéseket, szín kitűnő is lehetsz belőle.

A matematikatanárok itt tévesztik el. Adnak feladatokat, hogy cisnáld meg, meg olyanokat, hogy ezt hogyan kell megcsinálni... NEM!

Egyszer átmentem az osztálytársamhoz, akinek szintén problémái vannak a matematikával. Jár matektanárhoz, apjával néha gyakorol, stb... és nem érti.

Kevesebb mint 30 másodperc alatt el tudtam neki magyarázni. S akármilyen hülyeségnek is hangzik amit most fogok mondani: olyanokat kérdeztem tőle, hogy 3+4, amit eleve tud, de megkérdeztem tőle és akkor nem tudta. vagy vmi ilyesmi, azért ne essünk túlzásba. :)

Én azt ajánlanám, hogy a tankönyvbe a példákat próbáld értelmezni és a végeredményhez nyilakat húzni, hogy pl... ez egy 7. 8.-os példa lesz, de...

3/4+69/5×85/3=3/4×23/5×85=3/4+(69×85/5×4)=3/4+5865/20=3/4+1173/4=1176/4=294

És akkor minden egyenlőség jel közötti lévő számokat összehuzigálod a többivel, hogy melyik micsoda. Remélem érted... :D


Mellesleg az egyik keresőbe üsd be azt, hogy "melyik agyféltekem a dominánsabb", nézd meg, merre forog az emberke - fontos, hogy ne koncentrálj rá - és nézd meg, hogy inkább reál vagy, vagy humán. Sztem humán, ha mindenigaz...

Sok sikert kívánok további tanulmányaidhoz!

2013. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, mire gondoltál, és nagyon köszönöm a választ! Megnéztem az agyfélteke-tesztet, és nekem mindkét irányba forgott a táncos, szóval elvileg egyforma a két agyféltekém...akkor nem tudom, mi lehet a baj :/ De még egyszer köszönöm, sokat segítettél :)
2013. okt. 16. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ncjaj, rákoncentráltál az emberkére... na mindegy... :D

és... szívesen! :D

2013. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!