Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen zeneoktatási lehetősége...

Milyen zeneoktatási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Néhány éve játszok már hangszeren és elkezdtem azon gondolkozni, hogy nem csak magántanárnál, hanem rendesen iskolába is kéne járnom tanulni.


Arra lennék kíváncsi, hogy milyen lehetőségeim lennének erre. Nem konkrét iskola érdekel, hanem az, hogy milyen típusú intézmények vannak erre és milyen továbbtanulási lehetőségek léteznek.


Tudom, hogy pl van zeneművészeti középiskola, de ott elvileg rendes oktatás van és azon felül pluszba lehet zenét tanulni. Nekem olyan suli kéne, ahol kizárólag zeneoktatás folyik és lehetőség van továbbtanulni közép vagy felsőfokúra. Nagyon homályos ez a téma nekem szóval, aki tisztában van vele, magyarázza el légyszíves.


Nálunk helyileg egy "Alapfokú Művészetoktatási Intézmény" van. Ott az adott hangszeren és szolfézsen/zenetörin kívül nem kellett mást tanulni. Innen lehet továbblépni középfokú művészetoktatásira gondolom. Ott is csak zenét kell tanulni ugye? és esetleg utána tovább lehet menni felsőfokúra/egyetemre/zeneakadémiára.. ahol még akár diplomát is lehet az adott hangszerből szerezni?


Bármi érdekel ebben a témában, ami segít tisztán látni és eldönteni, hogy mit kezdjek magammal.



2013. okt. 18. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha ilyen szempontból számít valamit a kor, akkor már elmúltam 18 :)
2013. okt. 18. 18:06
 2/6 anonim válasza:
bejelöltem...erre a kérdésre én is kíváncsi vagyok, milyen válasz érkezik)
2013. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindenképp érdemes az alapfokkal kezdened. Sajnos kakukktojás leszel, mert érettségi után már csak drága tandíjért tudsz a zeneiskolában tanulni és még ehhez is lehet, hogy külön be kell menned az irodára megbeszélni, hogy lehet-e. Ha előbb meggyőzöd a hangszeres tanárt és lát benned fantáziát, akkor segíteni fog ebben. Azért ez a macera, mert a zenesuli utánad már nem kap az államtól normatívát.


A középfok csak közismerettel együtt létezik, ám itt is vannak rugalmas igazgatók. Itt is az anyagiak a gond, hivatalosan akkor kap a suli utánad pénzt az államtól, ha középiskolába is oda jársz. Azért gondolom, hogy mégis van remény, mert pl. az énekesek később kezdik, felnőttként járnak ők is.


A felsőfokon óriási a verseny, legtöbbször a középfokról érkeznek a gyerekek, de külsősként is be lehet jönni.


Ha még érdekel, írj privátban, szívesen írok még, én alapfokú hegedűtanár vagyok.


Sok sikert!

2013. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kijavítanék, nem csak közismerettel együtt van középfok. Legtöbb (vagy talán mindegyik) zeneművészeti középiskolában van érettségi utáni képzés, (eddig 3 év volt, ha jól tudom mostmár csak 2 lesz) ami papíron okj-nak számít, de gyakorlatilag legtöbben arra használják, hogy akik későn kezdtek zenélni, fel tudjanak készülni egy egyetemi felvételire.
2013. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igaz, köszi a kiegészítést!
2013. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, pont erre voltam kíváncsi!
2013. nov. 24. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!