Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a Táncművészeti Főiskolára? Milyen tudásra van szükség hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány vagyok, aki most fog végezni a gimiben. Az egyik ötletem hogy felvételizzek a Táncművészeti Főiskolára. 10 éves koromtól kb. 15 éves koromig (ez úgy 4-4,5 év)ritmikus gimnasztikáztam, de a gimnázium miatt abba kellett hagynom végleg. 10-dikes koromban pedig sikerült egy évig modern táncot tanulnom, de tanulgattam egy kicsit társastáncot is. Mindezeket folytattam volna ha nem lett volna akadálya az anyagi kérdés és a suli. És így le kellett róluk mondanom. Most vagyok tehát 12-dikes, de még mindig imádok táncolni, legszívesebben mindig azt csinálnám :), szoktam is (otthon :))néha, de csak így magamban, hogy azért mégis megmaradjon valami abból amit azelőtt tanultam. Nem tudom hogy ennyi kis tapasztalattal volna-e esélyem felvételt nyerni, persze előtte azért felkészülnék mondjuk egy tánctanár segítségével, ha lehet. És ezért kérném a segítségeteket abban, hogy netán ha valaki közületek már elvégezte, vagy oda jár vagy szeretne odajárni tudna-e nekem tanácsot adni, hogy érdemes lenne megpróbálnom? Lenne esélyem (ha gyakorlok és felkészülök), még így ennyi idő kiesés után is? Mi az elvárás? Illetve a gyakorlati felvételin kellenek-e ilyen megkövetelt táncelemek vagy ilyesmi vagy úgy táncolhatok ahogy akarok? Lehet hogy ez bután hangzott, de érdekelne, mert nekem ez nagon fontos. Milyen szinten kell tudnom táncolni, hogy egyáltalán esélyem lehessen a bekerülésre? Ó, és még van agy kis bökkenő. Ortopédiára jártam a gerincem miatt,sokat fájlaltam (gondolom évekkel ezelőtt meg hát mindig is nagyon megerőltettem) mert azt mondták, hogy túl merev, és elvileg nem sportolhatok versenyszerűen. Na most én ebbe nem szeretnék beletörődni, bár tudom, hogy az egészség (különösen a gerinc egészsége) nagyon fontos. A héten fogok visszamenni kontrollra, és reménykedem hátha mond valami pozitívat a doki, és hogy talán gerinctorna mellett csinálhatnám rendesen a táncot. Szerintetek érdemes? Így is menne? Bár tudom hogy ezt nekem kéne éreznem, tudnom, de mégis szükségem van tanácsra, hogy így külső szemlélőként mit gondoltok? Csináljam vagy végleg mondjak le erről az álmomról? Hogy egyáltalán érdemes-e ilyesmin törnöm a fejem, vagy keressek mást?

2013. okt. 26. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, melyik szakra szeretnél jelentkezni, de úgy vettem le, hogy inkább a moderntánc érdekelne, amit koreográfus szakon csinálhatnál, csak az a baj(pont most néztem meg) hogy 2014-2015 évben ilyet nem indítanak...

Ebben az esetben a Kortárstánc Főiskolát ajánlom, bár ez fizetős.

Nagyon fontos a klasszikus balett, ez mindennek az alapja, ezért erősen ajánlott balettra is járnod, heti rendszerességgel. Ha ritmikus gimnasztikáztál, akkor gondolom elég hajlékony vagy, így ez nem jelenthet problémát. Fontos az improvizációs képesség és a jó memória ezeken túl.

Én heti legalább 4 alkalmat javasolnék, hogy táncolj.

És megpróbálni mindenképpen megéri, nem veszíthetsz semmit.

2013. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! :D
2013. okt. 28. 07:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, hogy döntöttél? :)

Felvettek? :)

2015. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne :) felvettek?
2016. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!