Nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
SOS! Itt van a nyakamon a szóbeli érettségi és nem tudom megtanulni a tételeket. Mindig úgy van, hogy belekezdek aztán csak felidegesítem magam rajta, hogy nem megy és abbahagyom. Már a kezdetektől fogva (általános iskola óta) rossz a tanulási módszerem, mert magolok. Ezzel az a gond, hogy időközben annyira megnőtt a tanulnivaló mennyisége, hogy ezt már nem lehet magolással megtanulni (ez a jegyeimen is meglátszik). Nincs semmi lényeglátásom. Egyszerűen elolvasok egy szöveget és nem tudom kivenni belőle, hogy mi a "fókuszmondat" benne. Van, amikor elkezdem kiemelni a lényeget, aztán csak azt veszem észre, hogy alá van húzva az egész szöveg. Ez lassan az idegeimre megy, így nem fogom sokáig bírni, hisz májusban még négy tantárgyból kell érettségizni, meg amúgy is egyetemen meg már több ezer oldalakat kell megtanulni. De hogyan? Minden tanár csak oltogatni tud, hogy nem szabad magolni, meg, hogy meg kell tanulni tanulni, meg, hogy értelmezzem a szöveget... Jó, de hogy? Mert eddig én még nem jöttem rá. Mert így kb. egy-két óra megtanulni egy A/4-es oldalt. Van, amikor kiírom a szerintem lényeges dolgokat egy külön lapra (de mint ahogy az előbb írtam, ez sokszor úgy végződik, hogy az egészet kiírom), de ha mégis sikerül valamiféle lényeget látni a szövegben, akkor megjegyzem azokat a szavakat és csak nézek ki a fejemből, hogy: Oké, és akkor mit kezdjek ezekkel? Nem tudok belőlük felépíteni egy mondatot, márpedig a szóbeli érettségi ebből áll. Magamnak kell felépítenem a feleletet. A szüleim pedig lassan azt hiszik, hogy nem tanulok, csak kifogásokat keresek, hogy miért vannak rossz jegyeim. (Bárcsak ilyen egyszerű lenne.) Mit csináljak?

2013. okt. 30. 14:54
 1/1 anonim válasza:
Pont ez a bajom nekem is. Én érettségi után szociális asszisztensi suliban tanulok, és nagyon sok a tanulnivaló, legalábbis úgy érzem, és azt kérdezgetem, hogy lehet, hogy másnak elég egyszer elolvasni egy definíciót, és megjegyzi, úgy, hogy vissza tudja mondani?
2015. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!