Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fejleszhetném leghatéko...

Hogyan fejleszhetném leghatékonyabban az olvasási készségeimet?

Figyelt kérdés
Egyetemre jöttem, és rájöttem, hogy ennyire nem tudok értően, és gyorsan olvasni. Márpedig nem ártana :D ... hogyan fejleszhetném leghatékonyabban. Gondolom sok olvasással, de nem lehet emellett rásegíteni valamivel? Vagy ha esetleg hangosan olvasok, az jó?
2013. nov. 3. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Az biztos nem segít, a hangos olvasás csak a beszédkészséget "mozgatja meg". A legtöbb ember némán és nyugalomban olvas értően.
2013. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de egyszer azt hallottam, hogy ha összefoglaló jegyzetet készítesz (pl minden fejezetből, vagy valami kisebb egységből) az fejleszthet ilyen téren. Nem is kell leírni, de folyamatosan pörögjön az agyad azon, hogy leszűrt a lényeget.
2013. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!