Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi? Van esélyem rá?...

Állatorvosi? Van esélyem rá? Segítség

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, pályaválasztás előtt állok és már nagyon sürgős lenne eldönteni hogy hova is szeretnék konkrétan felvételizni. Emelt bioszt és kémiát tanulok. Kiskorom óta szeretnék állatokkal foglalkozni, állatorvosként dolgozni. Nem vagyok zseni, 4,5 az átlagom, átlagos tanuló vagyok. Hallottam, hogy a kevés felvételi hely és magas pontszám miatt nagyon nehéz bekerülni, ráadásul iszonyatosan nehéz. Érdemes belevágnom, vagy válasszak valami mást? Gondolkodtam rajta, hogy idén nem felvételizek sehova és jövőre írom meg az emelteket. Szerintetek érdemes egy évet csúsznom, és fölvesznek egyáltalán? Esetleg SZIE-ÁOTK-sok, tudnátok személyes tapasztalatot írni az egyetemről stb? Köszönöm!

2013. nov. 8. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg nagyon nehéz bekerülni, ott tanulni meg még nehezebb, de ha tényleg ezt akarod, akkor meg tudod csinálni, de elég nagy elszántság szükséges hozzá. A 4,5-ös átlag egyáltalán nem esélytelen, az a lényeg, hogy bioszból és kémiából legyél nagyon erős, ha azok az érettségik jól sikerülnek (80%felett), akkor nagy eséllyel bejutsz. Szerintem egyáltalán nem gáz, ha egy évvel később kezded el az egyetemet, de szerintem idén is mindenképp meg kéne próbálni a felvételit, mert nem vesztesz vele semmit, és ha nem is vesznek fel elsőre, legalább tapasztalatot szerzel. Ha csak a 2. vagy a 3. megjelölt helyre jutsz be, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem oda mész, hanem megpróbálod újra az állatorvosit. Bár nekem valahogy nem passzolnak össze a "kiskorom óta állatokkal szeretnék dolgozni" és az "érdemes belevágnom, vagy válasszak valami mást" részek. Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor nem szabad kételkedned magadban, hanem mindent meg kell tenned az ügy érdekében, mert csak úgy sikerülhet. Ha meg ennyire nem hiszel magadban/nem vagy biztos benne semmi értelme beleölni annyi energiát a felvételibe, mert a kellő elszántság nélkül meg nem sikerül benn maradni.
2013. nov. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!