Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia-kémia fakultációval...

Biológia-kémia fakultációval hová tudnék továbbtanulni olyan szakon ami nem orvosi és lehetőleg 400 pont alatt van, de van igény rá?

Figyelt kérdés
Sajnos túl hülye vagyok ahhoz, hogy orvosira menjek, a legtöbb biosz-kémiát igénylő kar pontszámai meg az egekben van, de mivel érdekel ez az irány, nem is szeretnék lemondani róla, ti mit tudtok ajánlani (tavasszal kell fakultációt választani)

2013. nov. 9. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
vegyészmérnöki: mehetsz vele pl: sörgyárba.
2013. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vegyészmérnökihez attól, hogy alacsony a ponthatár nem valószínű, hogy kevesebb ész kell, mint az orvosihoz. Ugyanis, csak nagyon jó logikával rendelkező ember képes rendesen megérteni, olyan szinten a kémiát. A kémiás szakok általában nehezek. Ha nem tartod magad képesnek az orvosi elvégzésére, akkor szerintem ne olyan szakot válassz, ahol a kémia van túlsúlyban.


Bármely más egészségügyi szakhoz szükséged lesz mindkettőre /attól függetlenül, hogy a kémia nem felvételi tárgy, sőt biztos, hogy hasznodra lesz az egyetemen :D/. Elég népszerű szak az orvosi képalkotói, diagnosztikai analitika, szerintem itt se olyan magas a ponthatár. Illetve a TTK biológiához is nagyon kell mind a kémia, mind a biológia, a molekuláris biológia szakirány nem rossz /a többi is nagyon érdekes, de sajnos nagyon nehéz az elhelyezkedés velük../ Igazából az orvosi egyetemek kivételével /és GYTK/ minden bioszos szakra alacsony a ponthatár, mert kevés a jelentkező, szóval ha ezt a két fakultációt választod és szereted is egészen biztos, hogy találsz olyan egyetemet, ami tetszik és el tudsz vele helyezkedni.

2013. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!