Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes kitanul...

Milyen szakmát érdemes kitanulni, amivel itthon is, és főleg külföldön is lehet boldogulni?

Figyelt kérdés

Huszas éveim közepére odajutottam, hogy van egy használhatatlan diplomám és az egyetemi végzettségemhez hasonló okj-s képesítésem (amivel szintén nem tudok érvényesülni). Humán beállítottságúként milyen szakmákat érdemes tanulni? Jól értek az emberek nyelvén, művészi érzékem is van, nyitott személyiség vagyok, és nem ijedek meg a kétkezi munkától sem.

Szeretnék olyan szakmát tanulni, amivel tényleg lehet is tervezni, gyűjteni (pl. családalapítás). Angolul elboldogulok. Már kétszer rövidebb ideig éltem kint külföldön.

A válaszokat előre is köszönöm. Mindenféle ötletnek örülök.

Külföldön élők: a ti véleményetekre, meglátásotokra is kíváncsi vagyok!


25/n



2013. nov. 12. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az írtad humán beállítottságú vagy, de pl az egészségügyben a világon mindenhol hiány van szakemberekből. Ha pl eü manager vagy hasonló szakmát végzel az már inkább humán és nem nehéz vele külföldön munkát találni.

De ez csak az én véleményem.

egyébként milyen diplomád van?

2013. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelveket, de alaposan, rendesen. Aztán elmehetsz pl. tolmácsnak.
2013. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kommunikáció és média... ezt manapság legfeljebb kapcsolatokkal lehet vinni valamire (ami nekem nincs). Eü manager nem is rossz ötlet, bár az egészségügy távol áll tőlem (de legalább emberekkel való foglalkozás!).

Sajnos a nyelvek nem az erősségem, ezért a tolmácsolást nem nekem találták ki.

Azzal is tisztában vagyok, hogy a jelenlegi képzettségemmel külföldön nem tudok mit kezdeni.

2013. nov. 12. 13:00
 4/4 anonim válasza:

Légy informatikus. Elég tág szakmakör.

És elég jól keresnek vele, főleg külföldön :)

2013. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!