Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MI a véleményetek az alábbi...

MI a véleményetek az alábbi szakokról?

Figyelt kérdés

általános orvos; gyógyszerész; TTIK-n belül biológia, fizika alapszak, molekuláris bionika; biomérnöki


nem összehasonlítást kérek, de bármi tapasztalatot/tanácsot szívesen fogadok ezekkel kapcsolatban, esetleg azt is, hogy ki hova menne, és miért...



2013. nov. 19. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

ÁOK-ra ne menj, mert oda én akarok, nem kell konkurencia. :)


Viccet félretéve, van jó pár ismerősöm, akik elvégezték, vagy el akarták végezni az ÁOK-t. Akiknek nem sikerült, azoknak elsősorban azért, mert akarták az "egész életüket" a tanulásra áldozni, hanem szerettek volna mellette mondjuk... emberekkel kapcsolatokat fenntartani. :) Ami azért nem egy negatív dolog, szvsz. Ismerek olyanokat is, akiknek azért nem sikerült, mert nem voltak elég erősek. Kötél idegek és hatalmas elszántság kell, hogy kibírd azt a terhet, ami a vizsgaidőszakokban rád nehezedik. Akik végeztek, mind azt mondták, hogy nem elég, ha éjjel-nappal tanulsz, itt nem mész át csak stréberséggel. Ha nem vagy elég erős, így vagy úgy kihullasz az évek során. Ismerek olyat is, aki pánikbeteg lett a vizsgák miatt...


A félreértések elkerülése végett, nem elrettenteni akarlak, hanem tényeket írok le, amik ugyanúgy engem is megijesztenek - bár én elhatároztam magam, és önhibámból nem fogom feladni.


Szerintem fontos szempont a röghöz kötési törvény is, főleg ha valaki orvosira készül. Megőszülsz, mire elvégzed az egyetemet és szakorvos leszel, ráadásul ha államin vagy (tehát nem fizetsz egy milliót félévente), még itthon is kell dolgoznod ugyanannyi időt, ami enyhén szólva is nevetséges ilyen körülmények között.


A gyógyszerészetiről így hirtelen csak a híres ÁOK-os szállóige ugrott be; "Pszichológus, jogász nem orvos, a gyógyszerész nem ember!" :)

2013. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ami azt illeti eddig is együtt kellett élnem a pszichoszomatikus problémáimmal, szóval a pánikbetegség már csak ráadás lenne:D Na igen, az egyik dolog, ami visszatart az orvositól, az pontosan az a szerződés... A gyógyszerészekről meg ezt már sokszor hallottam én is:-) Mindenesetre ha vetélytársak leszünk, ha nem, én akkor is sok szerencsét kívánok! :)
2013. nov. 19. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

"mert NEM akarták az egész életüket"*, így helyes. Elméleti szinten az a szerződés is kijátszható, bár nem hallottam még, hogy a gyakorlatban az működne...

2013. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a bionikára járok, kérdezz csak! :D

De ha nem kérdezel valami konkrétat, akkor így most hirtelen nem tudom, mit mondjak.

2013. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óóó:-) Végre valaki! Holnapra összeszedem a kérdéseimet és írok privátot!:)
2013. nov. 24. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
tőlem is kérdezhetsz én bioszos vagyok
2013. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ÁOK-s, és egészen másként gondolkozom a szakról, mint első válaszoló barátunk (aki amúgy még nem jár oda, csak a rémhíreket hallotta :)
2013. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kell félteni, nem vagyok én olyan ijedős:) Mindenesetre örülök, hogy nem mindenki csak a rossz oldaláról hallott(vagy nem mindenki csak azt tapasztalta), persze gondolok itt az ÁOK-ra! Egyébként, ha nem bánjátok, írok privátot is mindenkinek, örülnék, ha kicsit bővebben kifejtenétek a véleményeteket! Köszönöm a válaszokat!:-)
2013. nov. 30. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!