Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Légi utasszálitó pilóta munka?

Légi utasszálitó pilóta munka?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá? Pénzem kivül gondolom 2 nyelv közép vagy felső fókú kell vagy elég 1 felső 1 közép.Érzék szerveknek fullig pontosnak kell lenni-e stb-stb..

2013. dec. 1. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Már megszűnt a Malév
2013. dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, még képeznek-e egyáltalán pilótákat

(személyszállításra)

2013. dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tomi FH ***** válasza:
Erre leginkább születni kell. Adott képességeknek kell jónak lenni, mint például szem-kéz koordináció, jó stressztűrő-képesség, problémamegoldó-képesség, hasonlók. Bírni kell a stresszes helyzeteket, higgadtan kezelni őket. Csapatjátékosnak kell lenned, tehát egy zárkózott személyiség kilőve. Nyelvből az angol kötelező, minél magasabb szinten megy, anná jobb.A pilótáktól egy speciális ICAO level 4-et kérnek legalább, ezen felül általában a légitársaságok szokták kérni, hogy az adott ország nyelvét is beszéld. Tehát egy Lufthansa pl angolon felül németet kér, Alitalia olaszt, stb. Remélem segítettem, további sok sikert a pilótává válás útján ;)
2013. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló:

Miért nem lehet egy pilóta zárkózott? Mihez kell a csapatjátékos "viselkedés, típus"? Érdekel ez a dolog ezért kérdezem.

2014. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tomi FH ***** válasza:

#4 Valószínű azért, mert a repülés közben ugye egy másik személlyel kell együtt dolgoznod, gördülékenyen, tökéletes összhangban, akár úgy is, hogy életedben akkor látod őt először. Ha nem így van az veszélyeztetheti a repülést. Szerintem ezért, de aztán lehet nem így van.

Viszont ami biztos, hogy British Arways, és hasonló kaliberű légitársaságok, amikor válogatják a jelentkezőket a pilótaképzési-programjaikba, akkor egyik fontos szempont, hogy előtte dolgoztál-e már valamiféle szervezet, csoport, sportegylet, akármi tagjakén, ahol más emberekkel együttműködve kellett, bizonyos helyzeteken átrágnod magad. Ez 100%, olyanoktól hallottam, akik bejutott, és már a típusképzésnél járnak :)

2014. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi utolsó :)

Azért is érdekelt, mert nekem van egy tervem de ha nem sikerül akkor amit még eltudnék magamról képzelni az rep.gép pil. és ami azt illeti nem vagyok túl nyílt. Bár azt sem mondanám, hogy túlságosan zárkózott...

2014. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!