Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fordító és tolmács mesterképzé...

Fordító és tolmács mesterképzési szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg 11.-es vagyok, és leginkább a tolmácsolás érdekel engem, ami sajnos csak mesterszakon van. Alapszakra ilyenkor mit kéne választanom?

Szóba jött az anglisztika, mert az lenne az első nyelvem. De már most van egy felsőfokú nyelvvizsgám, habár gondolom ott egyáltalán nem vennék lazán a tanórákat (ellenben a gimnáziumokban..)

Valaki tudna esetleg segíteni? Mert osztályfőnököm nem ajánlja az anglisztikát, mert szerinte unatkoznék, de ha az a három év kiesne, akkor szinte elfelejtem mire a mesterszakra kerülök.

Illetve melyik iskolát kéne megjelölnöm? Szóba jött Pázmány Péter (Piliscsaba) és ELTE.



2013. dec. 18. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézz utána annak, mi a mintatanterv, és milyen tárgyakat tanulnak az emberek nyelvszakokon! Kb. a legkevesebb része szól arról, hogy a nyelvet tanuld... Úgyhogy igenis nyelvszakot érdemes elvégezned, nagyon jó alapozó a tolmács mesterképzéshez. Az adott nyelv története, kultúrája és egyéb ilyen nyalánkságok zajlanak ott, tehát nem nyelvtanfolyam.. :)

2013. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sőt, egyébként nem véletlen, hogy eleve felsőfokú tudással jelentkeznek az ilyen nyelvszakokra, ahova előzetes tudás kell már :)
2013. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fordító és tolmács mester szakra bármilyen alapszak megfelel, a bemeneti követelmény a fő nyelvből felsőfokú, a második nyelvből középfokú nyelvvizsga.

Anglisztikán 1-2 tárgy kivételével mindent angolul tanítanak, tehát nem tudnád elfelejteni a nyelvet.

2013. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem hinném, hogy unatkoznál, mert a felsőfokú nyelvtudás csak egy nagyon jó alap egy nyelvszakhoz. Én ajánlom Neked(én is azt végeztem). Félévente egy nyelvfejlesztés nevű tárgyunk volt (igen, ami olyan, mintha nyelviskolában lennél), egyébként a fő tárgyak nyelvészet, irodalom, történelem és országismeret + alapozó "tölteléktárgyak" 1-1 félévig. Ha angolból úgy érzed nincs hová fejlődnöd (bár nem tudom, hogy a felsőfokúd C1-es vagy C2-es szintnek felel meg - előbbi esetében, akkor mégis), válassz egy másik nyelvet fő szaknak és minorként hagyd meg az angolt. :) Sok sikert a továbbiakban!
2013. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ugye nem akarsz kijárni Piliscsabára?
2015. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj az SZTE-re
2015. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül is felhagytam a bölcsészkarral, gazdaságira megyek egy szintén nyelv orientált szakra. :)
2015. márc. 19. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!