Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hangszertanulás egy idegentől...

Hangszertanulás egy idegentől a neten keresztül? Hülyeség? És lenne egyáltalán jelentkező? 18/L

Figyelt kérdés

Nem olyan rég azon gondolkodtam, hogy milyen kár volt abbahagynom a zongoratanulást a zeneiskolában. Aztán az is végigfutott az agyamon, hogy végül is nem volt rá sok időm akkoriban, tehát ésszerű döntés volt....De emiatt ma már ott tartok, hogy szinte csak a legalapvetőbb dolgokra emlékszek és alig van 1-1 szám aminek a foszlányait le tudom játszani. A többit mintha kitörölték volna az agyamból, úgy ahogy van. Vettem egy gitárt is itthonra, oktatóanyagot is, de sosem vágtam bele igazán komolyan. Nem rég az osztályomban egy gyerek behozta a gitárját és eljátszott nekünk pár dalt. Azt mondta, sosem tanult zeneiskolában, csak a haverjai tanítgatták meg erre-arra. Ekkor jött az az ötletem, hogy milyen jó is lenne, ha valaki a környezetemben nekem is tudna mutatni egy-két alapvető gyakorlatot, technikát, hogy legyen miből kiindulnom. Az interneten van is egy oktató anyag amit egy férfi küld el minden héten, de az sem az igazi. Ha elakadok, valami nem világos, nem tudom megkérdezni tőle, nem tud kijavítani a hibáimban sem.

Ezért is örülnék neki, ha lenne valaki aki már tud játszani a hangszeren(zongora v. gitár) és lenne kedve ahhoz is, hogy megtanítson rá mást az interneten keresztül. (Skypera gondoltam első sorban) Csak hogy elég kevés az olyan ember, aki erre "pazarolná" a szabadidejét...


Ti ismertek olyan embert aki tud is játszani és lenne is kedve ehhez? :) Ha esetleg tudtok egyéb jó internetes oktató anyagokat, azt is megköszönném. Az lenne a lényeg, hogy itthon, kezdők számára könnyen elvégezhető és érthető legyen.


Előre is köszönöm a válaszokat, rosszindulatú kommenteket nem szeretnék látni. :D



18/L



2013. dec. 20. 17:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
Rossz kategória :DD
2013. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, de itt vagytok sokan. :D

Végül is... ha úgy nézzük, lehet ez ismerkedés kateg. is a tanár partner keresés miatt, nem? Nem....? Nem mi...? ...Egy próbát megért. :)

2013. dec. 20. 17:20
 3/11 anonim válasza:
En veled játszanék :D
2013. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hát ööhh kár hogy én is abbahagytam.Billentyűs hangszeren tudok játszani,de sose tanultam senkitől,és már elfelejtettem mindent amit begyakoroltam.Élőben már nem játszok szinte semmit,nekem felesleges annyi időt elpazarolni egy-egy szám megtanulására,ha elfelejtem az egészet 1 hónap alatt.Maradtam a digitális zeneszerzésnél.
2013. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor kiegészíteném:

Rosszindulatú ÉS ízléstelen kommenteket nem szeretnék látni. :)

2013. dec. 20. 17:24
 6/11 A kérdező kommentje:

#4-es! Igaz? Az ember előbb-utóbb hiányolja és megbánja :/ Sajnálom, hogy te is abbahagytad. :(

Egyik osztálytársam is mixelget, szerintem megy is neki nagyon :D Ha gondolod, majd megmutathatnál párat :) (akár priviben egy link, ha fel van töltve valahova már)

2013. dec. 20. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtutibb mindig a magántanár, én is ahhoz járok. Ha nem szeretnél eljárni és fizetni érte, meg amúgy is magad akarod beosztani az idődet, a következőt tenném a helyedben. Vennék egy kezdőknek szóló könyvet, pl. Andrády György Gitáriskola, de lehet, hogy lesz válaszoló aki jobbat javasol. A könyv egy kiindulópont, hogy összeszedetten, egymásra építkezve végezd a gyakorlatokat, de előfordulhat, hogy nem érthető leírva és elbizonytalanodsz. Erre való az internet, hogy ott pedig rákeresel a kérdéses dologra. Nem ragaszkodnék egyetlen oktató oldalhoz, én pl. ha megakarok tanulni egy dalt netről, több verziót is megnézek oktatóvideókból és összevetem őket. Persze itt még mindig hiányzik egy harmadik, nagyon fontos dolog, hogy egy hozzáértő meghallgasson és segítsen javítani a hibáidon. Erre talán alkalmas lenne egy alkalmi net tanító, azért írom, hogy alkalmi, mert szerintem ebben a formában kivitelezhetetlen a rendszeres oktatás és ellenőrzés. Én is próbáltam már tanítani így pár emberkét, de nálam sem kedv kérdése volt, hanem vagy ő nem ért rá, vagy én, meg aztán nem nézek a körmére minden nap, el is linkeskedi.
2013. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mivel lány vagy, biztosan találsz valakit aki szívesen megtanít... Ha nem is interneten, elnézve a kanos primitív kommenteket ;)
2013. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7-es Köszönöm szépen! :) Utóbb már én is rájöttem, hogy ez a tanulási forma nem igen fog összejönni. Köszönöm a könyvet n is, utána nézek majd! :) Bár már oktatóanyagom van itthonra, van miből kiindulnom.


#8-asnak: Nem olyan biztos az, sajnos eddig nincsen 1 jelentkező sem. Azaz ha lenne is, problémás lenne ezt megoldani...:/ A primitív kommentekre és levelekre pedig úgysem adok, az nem izgat. :)

2013. dec. 21. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat: Andrádi sima i-vel :-)
2013. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!