Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika az ami nagyon érdekel,...

Fizika az ami nagyon érdekel, de mivel szakmai suliba járok ezért nem tanuljuk, viszont én szoktam tanulgtani, de ha tovább akarok tanulni egyetemre van még lehetőségem rá, hogy bekerüljek fizika szakra? Ha külön tanárhoz járnék?

Figyelt kérdés
Igazából a csillagászat az ami nagyon érdekel, mellé a fizika, de ami tudásom van az magamtól, kömyvekből van meg, és borzasztóan érdekel, tényleg szerintem mást nem tudnék csinálni. A Szegedi tudományegyetemre gondoltam menni, de fogalmam sincs, hogy milyenek a követelmények. Gondoltam ha leérettségiztem, kihagyok 1 évet és csak fizikát tanulok, azzal mennyire tudnám behozni? Nagyon örülnék, ha őszinte, normális válaszokat kapnék!:)

2013. dec. 25. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszánt vagy, és van némi alapképességed, akkor fel tudsz zárkózni egy év alatt. Persze nem ismerem a képességeidet, de ha átlagos, akkor van esélyed.


Mindenképp próbáld meg! Ha nem is sikerül, akkor is elmondhatod, hogy megtettél mindent. Ha meg sem próbálod, akkor meg csak bánni fogod.


Magántanárra mindenképp szükség van, de abból is a jót kell megkeresni. Sajnos a jók nem olcsók, ill. aki olcsó, az álatalában nem is a legjobb. Nem biztos, hogy elég egy okos egyetemistához járni nyomott áron...


De ne hanyagold a matekot sem! Sőt, talán leginkább matematikai ismeretekre van szükség a fizika szakon is. Főleg algebra, egyenletek, egyenletrendszerek, de a határértéket, deriválást, integrálást is meg kell tanulnod ám, mielőtt még egyetemre mész!

2013. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi értelme szerintem ki hagyni egy évet. Elvileg pont azért jársz oda hogy fizikát tanulj. Ha meg majd nem megy akkor teljesen fölöslegesen vársz előtte egy évet.


A felvételi ponthatároknak meg utána tudsz nézni ...


És ha előre akarsz készülni akkor tanulj meg deriválni, intergálni, differenciál egyenletet megoldani van egy csomó anyag a neten

2013. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!