Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika, vagy Skandinavisz...

Anglisztika, vagy Skandinavisztika?

Figyelt kérdés

A mesterszak már meg van: fordító-tolmács képzésre szeretnék jelentkezni, csak az alapszak okoz nekem nagy fejtörést. Angolból meg van a felsőfokú, németből a középfokú, franciából idén fogom letenni a közepet. Imádom a nyelveket, a különböző kultúráikat, hagyományaikat. Az angolszász irodalom, és történelem elég nagy helyet foglal el a szívemben.

Fogalmam sincs, hogy 3 évet eltöltsek-e az angollal, vagy inkább vegyek fel egy ritkábban ismert nyelvet (perpillanat a svédre gondolok) és avval próbáljak szerencsét.

Jöhetnek a pozitív, negatív vélemények egyaránt, egyedül a mekis válaszokkal kíméljetek meg..



2013. dec. 26. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha ennyire mennek a nyelvek, és szereted is őket, miért kell választanod? Én is három nyelvszakot végeztem egyszerre az ELTE-n. Tanulj anglisztikát ÉS skandinavisztikát!
2013. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ilyenkor hogy van az eljárás? Mármint, ha az anglisztika mellé felveszem a skandinavisztikát akkor külön a másodikra fizetnem kell? A célom az államilag finanszírozott képzés.

Említetted, hogy ELTE-s vagy, lehetne egy pár személyes kérdésem? Milyen az iskola, az oktatás, az elhelyezkedés?

2013. dec. 26. 13:04
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Látod, erre nem gondoltam, én még a 90-es években voltam egyetemista, akkor akárhány szakot csinálhattál ingyen, még nem volt a mai fizetős rendszer. Angol, német és spanyol szakon voltam. Ebből az angol és a spanyol szakot nagyon szerettem, a német tanszék nekem túl porosz jellegű volt. De persze azóta nyilván teljesen lecserélődött a tanári gárda, szóval ez ma már nem mérvadó.
2013. dec. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Az sved nagyon hasonlit az angolhoz, es a nemethez is, sott, meg a franciabol is vett at valamennyit. Nagyon konnyen megtanulnad, es akkor mar megertened a dant, es a norvegot is. Amennyiben meg tudod oldani anyagilag, szerintem jol menne. Sok sikert! :-)
2013. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aylosro válasza:
74%

Minorként végzem a skandinavisztikát - ugyanazt várják tőlünk, mint a főszakosoktól, csak nekünk nincsenek bevezető tárgyaink, tehát ha komolyan érdekelnek a skandináv nyelvek, akkor inkább második szakként vedd fel, ha jól tudom, bizonyos bevezető órákat elég lesz egyszer felvenned, mert a másik szakon el tudod ismertetni a kreditet. ... ráadásul ha főszakként végzed, már a BA-s diplomádat is felsőfokúnak fogadják el!

A tanszékről annyit, hogy nem úszik a pénzben :) , úgyhogy a kötelezőket néha nem könnyű beszerezni (igaz, van könyvtár), bár a svéd alapnyelveseknek szerintem könnyebb dolga van, mint nekünk, dánosoknak. Ha svédre mész, készülj arra, hogy nagyon sokan lesztek... Az igazi hátrány viszont, mint minden kis szaknál, hogy nem nagyon lehet válogatni az oktatók között (így pl. az órák időpontjával se nagyon tudsz variálni, ami pedig néha jól jönne, ha több szakod van), akiknek a túlnyomó többsége egyébként rendes, a lektorok is kedvesek. A Skandináv történelem és országismeret jelenleg elég nagy szívás, de még az is teljesíthető.

Az alapján, amit írsz, mindenképp jelentkezz anglisztikára, az irodalmi kurzusokról eddig csupa jót hallottam.


Sok sikert, és majd találkozunk a McDonald's-ban. :DDD

2014. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én főszakos norvégos vagyok, finn minorral. :) Akármit is választasz, mindenképp érdemes a főszak mellett minort csinálni, szóval szerintem az anglisztika sem rossz döntés.

Ha minorként veszed fel a skandináv nyelvet, akkor is megtanulod felsőfokon, bár az irodalom és nyelvészet részbe nem lesz akkora betekintésed, de ha téged inkább az angolszász irodalom érdekel, akkor végülis nincs is rá szükséged. :)

2014. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, hogy zavarlak, csak remélni tudom, hogy használod még ezt a fórumot. :) Egy skandinavisztikás kérdésnél olvastam a válaszodat, hogy norvég szakos vagy finn minorral. Úgy éreztem, muszáj írnom, mert pont ezt a párosítást tervezgetem én is, mint egy lehetőséget. :) Én most végzős orosz szakos vagyok, de mivel a skandináv országok kezdettől fogva jobban érdekelnek, felmerült bennem, hogy váltanék. Ha esetleg valamikor lesz időd (és kedved), tudnál mesélni egy kicsit, hogy mi a véleményed erről a két szakról, szeretted-e, illetve milyenek a továbbtanulási lehetőségek, ha valaki mondjuk mesterre szeretne menni? Még az is érdekelne, hogy mennyire elérhető a külföldi részképzés vagy tanulmányút pl. Norvégiába. De minden érdekel, szóval bármit szívesen veszek, ami eszedbe jut. :)


Előre is nagyon köszönöm, és még egyszer bocsánat a zaklatásért. :))

2018. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hopsz, ez privát akart lenni, de így is jó lesz, hátha mást is érdekel. :)
2018. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!