Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkáltatók, munkatapasztalatt...

Munkáltatók, munkatapasztalattal, viszonyítási alappal jelentkezők! BME-VIK villamosmérnök, vagy ÓE-KVK villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Reális érvekkel alátámasztott álláspontokra vagyok kíváncsi, hogy a munkaerőpiacon tapasztalataitok alapján (állásinterjú, munkáltatóként a két hely közötti különbségek szemlélete) a két hely közül melyik dominánsabb?

Fárasztó, ahogy a VIK és KVK marja egymást, egyik sem tud, vagy csak alig valamit a másik képzésről és érvel a sajátja mellett. A képzés mellett. Nem pedig a munkaerőpiaci elismertség illetve a bérezés mellett - legfeljebb olyan szinten, hogy "egyik ismerősöm; egyik ismerősöm ismerőse; apukám; stb...".

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2014. jan. 3. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Pályakezdők fizetése.

BME-VIK havi nettó átlagjövedelem Magyarországon: 280.000Ft

[link]


OE-KVK: 212.000Ft

[link]


"Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának minden második hallgatója már a diploma megszerzésekor főállásban dolgozott, a többi végzett átlagosan 2,8 hónap alatt talált állást, 212 ezer forintos nettó fizetés mellett. (...) A megkérdezettek 4,8% volt munkanélküli, 15,7 százaléka olyan állást talált, amelyhez nem szükséges felsőfokú végzettség."


"A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki Karán a végzősök 34,7 százaléka dolgozott főállásban, aki pedig csak a diploma megszerzése után kezdett álláskeresébe, 1,8 hónap alatt talált munkát, átlagosan 280 ezer forintos nettó fizetés mellett, a végzettek 2,1 százaléka pedig olyan munkakörben dolgozik, amelyhez nem kell felsőfokú végzettség "

2014. jan. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, az idézetek mellől lemaradt a link.

[link]

2014. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is megtaláltam. Azért írtam oda, hogy reális tapasztalatokat várok, nem ilyeneket.
2014. jan. 3. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!