Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehezen megy a matek...

Nagyon nehezen megy a matek meg a fizika mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szakközép iskolában tanulok, gépészeti szakon. Nagyon nehezen megy a matek egyszerűen nem fogok fel belőle semmit, de nem azért, mert hülye lennék hozzá ha nem egyszerűen nem tudok belőle meg tanulni semmit, meg nem vagyok képes felfogni se matekból se fizikából. Szinte az alapokat sem tudom amiket 5-től 8.-ig tanultam., és lehet furán hangzik, de a gépészet olyan hogy csak fizikából meg matekból áll, szinte számolás az egész. 7-8.-ban jó voltam matekból 7-ben 3-as, 8-ban 4-es, de csak is azért, mert meg tanultam a matek tételek 8-dikban és mindig abból íratott a tanár az év végi vizsgára kellett tanulni a tételeket szerencsém, hogy a tételekből íratott. meg ha volt valami dolgozat mindig az egyik osztálytársam segített a számolásban és azért lettek a dolgozataim általában 3-as, 4-es, de volt amikor 5-ös. És azt mondta a matek tanárom egész jó vagyok magamhoz képest matekból, de azt nem tudták, hogy nem is tudok semmit:/ és azért mentem szakközépbe, mert nem akartam "csicska", "csöves" munkára menni amitől megszakad az ember. Mint pl: kőműves, meg ilyenek, de azért választottam ezt a szakmát, mert tetszenek az elektronikai elemeket karbantartani, elenőrizni a gépeket,szerelgetni, alkatrészeket cserélni, meg ilyesmi és elég fiús szakma is. Ja, és azt nem mondtam, hogy az iskolában érettségi után ott 1 év alatt el lehet végezni a "mehactronikai technikus" szakmát is. Na, de azt szeretném kérdezni, hogy nem lehet beszerezni valami papírt, hogy nekem nem megy a matek, meg a fizika és valami felmentést adnának ezekből. eddig nem mertem senkinek se elmondani milyen hülye vagyok a matekhoz meg a fizikához, de bármi áron el akarom végezni ezt a sulit! És ha be lehet szerezni papírt, hogy adjanak felmentést milyen szakemberhez kell elmenni aki esetleg felmenthetne? és az volna a jó, hogy matekból számolásból nem érettségiznék csak a tételekből azt meg tanulnám nagyon kivülről fujnám mint a verset. akkor meg lenne a 2-esem vagy ha muszály volna annak ellenére is meg írnom a számolást is, hogy fel vagyok mentve, de a szabályokat meg tanulom érettségire úgy meg van legalább a 2-es vagy érettségin kihúzák belőlem a minimumot? Meg az egyik osztály társam diszlexiás és angolbol nem kell asszem vagy írásbeliznie vagy szóbelizni asszem érettségin meg magyarból sem és neki van papírja. Témazárót se íratott vele a tanár feltett neki pár kérdést és válaszolnia kellett és kapott négyest meg azon kivűl volt (2) 3-asa meg (2)4-ese és meg adta neki félévkor a 4-est és a gyerek amúgy nem is csinál semmit angol órán csak ül és nem is ír. 15/F (9.oszt.)

2014. jan. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy akarsz mechatronikai technikus lenni ha fel akarod menteni magad matekból?
2014. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt kérdezem, mit lehet tenni?! De mindenképp el akarom végezni ha matekom 2-es lessz érettségin, de akkor is.
2014. jan. 7. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el Péter Rózsa: Játék a végtelennel című könyvét, remélhetően segít.
2014. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a középiskola első évében volt gondom a matekkal. Aztán elkezdtem olvasgatni a könyvtárban izgalmas matekot (végtelen sorok, prímszám elmélet stb.). Ezek a dolgok lenyűgöztek, mert sokkal érdekesebbek voltak mint a középsulis unalmas számolások (pl. oldjál meg 100 egyenletrendszeres feladatot). Ezután már a sulis matek is nagyon könnyen ment, mindent értettem. Ma már matematikus diplomám van. Amit sikerült leszűrnöm magamnak az az, hogy ha érdekel a matek (vagy akármi más), akkor sokkal könnyebb megérteni. Vannak olyan izgalmas fejezetei a felsőbb matematikának, amik egy középiskolás számára is elérhetőek.
2014. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!