Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni ilyen...

Mit érdemes tanulni ilyen beállítottsággal? Milyen szakma illene hozzám?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, most dolgozom, de szeretnék valamit tanulni. Német érettségim közép szinten 86 % lett, infó 50 %, matek 41 %, magyar 60, töri 66 %. Németből van nyelvvizsgám B2 szinten, angolból egyelőre csak szóbelim van, 80 % körül sikerült, de nem sok kellett volna az írásbelihez. Elvégeztem egy 2 éves OKJ képzést, végzett sportkommunikátor vagyok, de nem tudtam elhelyezkedni. Lehetett volna lehetőségem pincérkedni, de sajnos elszalasztottam... Így visszagondolva talán jobban örülnék ha azt csinálhatnám most. Ki mit tanácsolna, milyen szakma illene hozzám a legjobban? Illetve milyen képzésben kéne gondolkodnom? Anno germanisztikát, vendéglátás-turizmust és sportkommunikátorit jelöltem meg a felvételinél.

2014. jan. 9. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

nyelvek miatt én ezen az úton mennék tovább (turizmus)

bár nagyon telített a szakma

esetleg masszőr, gyógymasszőr, aerobic oktató?

attól is függ, h hol (melyik városban) szeretnél elhelyezkedni

2014. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bpest vonzáskörzetében fekvő városban lakom, Budapesten és környékén szeretnék elsősorban elhelyezkedni. Van 2 gyógymasszőr jóbarátom, egyikük nem tudott elhelyezkedni, a másik viszont el tudott, nagyobb részben protekció révén. Sajnos nekem nincsenek ilyen bennfentes ismerőseim hogy ilyen helyekre bejussak. Hasznosíthatatlan tanulással sem szeretnék időt elfecsérelni már... Viszont mások is mondták hogy a pincér szakma illene hozzám.
2014. jan. 9. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

értem :)

hát abba azért gondolj bele, h pincérként nem biztos h lesz hétvégét

ha majd családot akarsz (nem tudom lány vagy-e) pl egy szempont lehet a jó munkaidő beosztás

sok helyen a pincérek 2 napot végigdolgoznak, 2 napot pihennek és 1 hónapban 1x van teljes hétvégéjük

ilyen a vendéglátás


ha találsz olyan helyet, ahol nem így van, oksi :)


de próbálkozhatsz utazási irodáknál vagy egyéb más turisztikai irodáknál és jobb az időbeosztás


esetleg rendezvényszervezés?

2014. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok. Igen, nagyjából tudom mit takarna egy pincér munka, de jelenleg simán bevállalnám azt is... pláne hogy mondjuk a Balaton környékén inkább szezonális piaca van az ilyen munkáknak. Kaptam is ilyen ajánlatot korábban, de sajnos nem éltem vele... remélem ha mondjuk most nyáron megkeresem őket még lesz esélyem :S Ezek nem rosszak, körülnézek azért :) Egyik gond talán az hogy nem tudom tanulni akarok-e, vagy csak egyszerűen más, jobb munkát találni... :( De azért köszönöm a válaszokat, nyomtam pár zöld kezet :)
2014. jan. 11. 00:10
 5/5 anonim ***** válasza:

hát egy kalappal hozzá :)


Balatonon rengeteg ilyen lehetőséget találhatsz, azt is meg tudod csinálni, h munka mellett tanulsz vagy tanulás mellett dolgozol :)

2014. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!