Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg hiányszakma a fizika...

Tényleg hiányszakma a fizika tanár?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan ezt hallom, de nem sok álláshirdetést találtam. Azok nagy része is matek-fizika szakos tanároknak szól. Ha mást választanék a fizika mellé (pl angolt, vagy földrajzot) azzal is esélyes elhelyezkedni?

2014. jan. 10. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Fizika matek nélkül... Hát, nem örülnék ha a gyerekemet tanítanád.
2014. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, és egyre inkább az lesz. Bármilyen párosításban örülni fognak neki.

Az első válaszoló marhaságot ír, mert ha egy fizikatanárnak nem a matek a másik szakja, az nem jelenti azt, hogy nem tanult annyi matematikát az egyetemen, amire szüksége van. Akkor a fizika-kémia-tanárok is mind hülyék?

2014. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 2. hozzászólónak!
2014. jan. 11. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

#2-höz:


Azt nem lehet állítani, hogy "hülyék", de mindenképpen mások, mint a matek-fizikások. Jómagam utóbbi vagyok, és volt mindkét "csapatból" kollégám.


Mindig is volt egy eltérés a megközelítésben:


A matek-fizikások inkább a gondolkodás, problémamegoldás, szemlélet, kreativitás szempontjából közelítjük a fizikát.


A kémia-fizikások inkább a szabályok, a sablonok, a tanulnivalók, képletek felől közelítik. Ez utóbbi sem "hülyeség", de sztem az előző megközelítés érdekesebb, hasznosabb.


Amikor pl. versenyfeladatokat kellett megoldani, abban a kémia-fizikások általában rosszabbul álltak.

(Ez sem mindenkire igaz, de van egy ilyen tendencia.)

2014. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Ez így OK, elfogadom, de messze nem ugyanaz, mint amit az első írt.
2014. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Ja, és a kérdésre még:


Azért nincs hiány fizika tanárból, mert bár fogynak, de az óraszámot is baromira lecsökkentették. Most már heti 1-2 óra a fizika, és nem tart az érettségiig. Egyelőre tehát elegendő annyi tanár, amennyi van.

Ez sajnos egy általános kormányzati szempont: nem megoldani, hogy több tanár legyen, hanem a fogyó tanárokhoz illeszteni az óraszámokat is. Ez ráadásul "kedvez" a polgároknak is, nem kell kínlódni a fizikával.

Szerintem heti 3 óra alatti tantárgyak már egyfajta múzeummá válnak, skanzenné, néha látjuk, de annyi is marad.

2014. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
61%
Hm. Értem már kis híjáan verekedtek igazgatók... :-)
2014. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!