Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őrült ötlet BME vegyészmérnök...

Őrült ötlet BME vegyészmérnök BSc mellett belevágni levelezőn egy pszichológia képzésbe?

Figyelt kérdés

Órarendileg valószínűleg meg tudnám oldani, a tandíjat nyári külföldi munkából fizetném.


Pályaválasztásomkor az egészségügy és a reál tudományok között vaciláltam, végül utóbbi mellett döntöttem. Ennek ellenére mindkét terület roppant mód érdekel, pláne, hogy anno egészségügyi szakközépben végeztem. Szívesen tanulom mindkettőt, a pszichológia amúgy is a szívem csücske volt mindig. Megnézve néhány másod-harmadéves pszichológia jegyzetet/kidolgozott vizsgatételt két dolgot vettem észre:

1. Jobban leköt az olvasásuk, mint egy érdekes könyv vagy film.

2. Nem tűnik nehéznek pl. egy fizikai kémia vizsgatételhez képest.


Magát a szakmát mint másodállás űzném később.


Szerintetek hülyeség? Túlvállalnám magam?



2014. jan. 11. 00:25
 1/3 Joola ***** válasza:
100%
szerintem nem hülyeség, viszont ha pszichológus akarsz lenni, akkor ne másodállásként akard űzni. ehhez a szakmához elkötelezettség, elhivatottság és szinte már rajongás kell, és bár a BA tényleg nem vészesen nehéz, az MA annál inkább. Arról nem beszélve, hogy itt nem fejeződik be a történet, aki munkát akar és komolyan akar foglalkozni vele, még minimum 4 évet kell tanulnia egyetem után, de általában ott sem elég megállni. a verseny hatalmas, mindenféle képesítés megszerzésével sem könnyű (jó) állást találni. szóval szerintem csak akkor invesztálj bele, ha komolyan akarod csinálni.
2014. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológushallgatóként egyet kell értenem az első válaszadóval. Ha már most tudod, hogy csak másodállásban űznéd, akkor teljesen felesleges. Ha érdekel a pszichológia, vegyél pár könyvet, olvasgasd azokat. Mi is tudunk segíteni, hogy milyen területhez melyik könyv az, amit egyetemre járás nélkül is simán meg lehet érteni.

Viszont ahhoz, hogy pszichológusként dolgozhass, teljes emberként kell jelen lenned a szakmában. Folyamatosan fejlesztened kell magad, ráadásul a szakirányú továbbképzések jó részének feltétele 100-150 óra terápiára járás, ami megint csak a te időd és pénzed. Gondold át még egyszer, ehhez egy teljes ember kell.

2014. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Teljes mértékben megértem az aggályaitokat, a kérdésből kissé úgy tűnhetett, mintha félvállról venném a dolgot, pedig nem így van. Elkötelezettségem nekem igazából nem egyes szakterületek irányában van, hanem a tudás, megértés felé általánosságban, hogy a világ teljességéről minél átfogóbb és behatóbb objektív racionális képem legyen, és hogy ezt a tudást az emberiség javára a képességeim és lehetőségeim maximális kihasználásával hasznosítsam. Mivelhogy ilyen irányú érdeklődésemet a mérnöki szakkal csak részben tudom lefedni, ezért merült fel bennem az, hogy a nem-anyagi területekkel kapcsolatos affinitásomat és esetleges tehetségemet is kiaknáznám. E tekintetben tehát az elkötelezettségem legalább akkora lenne, mint a jelenlegi tanulmányaimmal kapcsolatban, sőt, ismerve magamat, mivel pszichológiát nem szükségszerűségből tanulnám, nagy valószínűséggel nagyobb lelkesedéssel csinálnám.


Az, hogy csak másodállásnak képzelem el, nagyon egyszerű okra vezethető vissza: Én két éven belül mérnök leszek, így abban a szakmában fogok elhelyezkedni elsőnek. Mire belőlem végzett pszichológus lesz, mérnökként már stabil állással és szakmai tapasztalattal fogok rendelkezni, és mivel addigra a családalapítás is aktuálissá válik, akkor már nem ugrálhatok össze-vissza keresve magamat. Jobbnak látom most megadni magamnak mindkét lehetőséget, hogy az önmegvalósításra való törekvésem vagy annak a hiánya később ne interferáljon a leendő családom anyagi és érzelmi biztonságával. Egy kiégett szülő nem hiszem, hogy jó minta a gyerekei számára.


Február közepéig még van időm gondolkozni rajta, semmiképpen sem akarom elkapkodni ezt az egész életre lekötelező döntést.

2014. jan. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!