Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e levelezőn végezni a...

Érdemes-e levelezőn végezni a pszichológia szakot? (Tapasztalatok sokat segítenének! )

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 éve alakult ki bennem az elképzelés, hogy pszichológus szeretnék lenni, és a magas pontszámok és költségek ellenére sem szeretném feladni ezt az elképzelésemet. Négyes-ötös tanuló vagyok, de félek tőle, hogy az érettségi eredményeim nem lesznek elegendőek ahhoz hogy államilag támogatottan tanuljak. Mivel 250-300 ezer forint között mozog a szakok költsége így szeretnék a tanulás mellett dolgozni, de nem tudom, hogy milyen lenne levelezőn tanulni. Ha valaki esetleg így tanulja a pszichológiát vagy tud nekem bármi hasznos tanáccsal szolgálni az nagyon sokat segítene! Köszönöm előre is :)

2014. jan. 12. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem innentől még nem késő jól felkészülni az érettségikre. Csak nagy motiváció kell hozzá. Én nappalin tanulok, de azt látom, hogy mi ezerszer komolyabban vesszük az egyetemet, mint a levelezősök. Persze mindkét oldalról vannak kivételek, ez az átlag, amit én látok.

Szerintem csak akkor menj levelezőre, ha a nappali nem sikerül. Most még van időd, lehetőséged tanulni. Az érettségi nem olyan vészes ám, mint ahogy beállítják. A legfontosabb, hogy állíts fel egy tervet, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy elérd a céljaidat. Hány százalékot tudnál megcsinálni matekból, töriből stb, és hány százalék kellene, hogy felvegyenek. Tanulj és gyakorolj sokat, és simán menni fog. Egy nagyon jó közép messze többet ér, mint egy kevésbé jó emelt.

Sok sikert! :)

2014. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!