Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen beállítottsággal,...

Ilyen beállítottsággal, amilyen nekem van, melyik szakot ajánlanátok a Miskolc Egyetemen (később melyik specializációval)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pályaválasztás előtt állok, idén májusban érettségizek és "vélhetően" ősztől pedig elkezdem az egyetemet itt Miskolcon.

A kérdés csak az, hogy melyik szakot válasszam, melyiknek van jó specializációja, amellyel el lehet helyezkedni. - Nagyon szeretem a matekot, kémiát, fizikát és az infót. Matekból és kémiából emeltezek, de ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül a kémiával érdemes továbbmenni (csak hát ezt is elfogadják).

Én ezeket a szakokat néztem ki, ezekről szeretném, ha véleményt mnodanátok és ajánlanátok valamelyiket:


1. Gépészmérnöki (Választható specializációk: anyagtechnológiai, gépgyártástechnológiai, géptervező, létesítményszerelő és üzemeltető, mérnöki modellezés, minőségbiztosítási, szerszámgépészeti és mechatronikai, vegyipari és energetikai gépész).


2. Mechatronikai mérnöki (Választható specializáció: gépészeti mechatronika).


3. Anyagmérnöki (Választható specializációk: fémelőállítási és öntészeti, hőenergiai és szilikát technológiai, hőkezelési és képlékenyalakítási, polimer- és vegyipari-technológiai).


4. Villamosmérnöki (Választható specializációk: elektronikai tervezés és gyártás, ipari automatizálás és kommunikáció, villamos energetika).


Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2014. jan. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek mind jók és az érdeklődésednek megfelelőek! Olvass utána, hogy pontosan melyik mivel foglalkozik és amelyik a legjobban tetszik azt válaszd! Mindegyikkel jól jársz! :)

(Én talán a villamosmérnökit mondanám)

2014. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Villamosmérnökit javaslom én is!:)

Gépészen, ha rossz szakirányra kerülsz, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerülnél. És nem feltétlen rajtad múlna, sokkal inkább az évfolyamon és ki hogy teljesít...hiába mennél valamire ha nem fog beindulni.

2014. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Most fogok felvételizni, én a gépészmérnöki mellett tettem le a voksom, mert a mechatronikai dolgok nekem túl "parányiak", s a villamosság is kevésbé kézzel fogható. De ahogy tájékozódtam, a felsorolt összes mérnöki képesítésben van lehetőség. Én a szakok tantervi hálójába is belelestem az iskola honlapján :) Íme a gépészmérnöki: [link]

Hátha így könnyebb lesz döntened! És sok sikert hozzá! :)

2014. febr. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kémiából is jó vagy, az anyagmérnökit vagy a földtudományit tudnám javasolni.
2014. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én anyagmérnökin végeztem, illetve most oda is járok mesterképzésre, szerintem gyengébb valamivel, mint a gépész, és nem nagyon ismerik. Az egyetem egyik legkisebb karja vagyunk, előny is meg hátrány is. (Más kérdés, hogy nekem ilyen szerelem első látásra dolog volt)
2014. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindig kiírnak a tájékoztatóba rengeteg specializációt de csak 2-3 indul szakonként, kivéve gépészen, ott sok indul, mert többen is vannak, a gépész villamos, anyagmérnökit tudom ajánlani, egyik se könnyű, de megéri
2014. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!