Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármilyen középiskolában...

Bármilyen középiskolában lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
Öt éves gimnáziumi képzés 4. évében járok, de szeretném idén lezárni a tanulmányaimat és leérettségizni. A saját iskolámban is lehetek magántanuló, vagy át kell iratkoznom egy magániskolába? (18 éves vagyok)

2014. jan. 13. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Akármilyen iskolában lehetsz magántanuló, de kérvényt kell beadnod rá, ez alapján vagy megengedik vagy nem. Viszont azt nem árt, ha tudod, hogy a magántanulóság nem azt jelenti, hogy szabadon azt csinálsz, amit akarsz, akkor érettségizel, amikor akarsz stb., hanem azt, hogy nem jársz be órákra, csak félévente vizsgázni az anyagból, és önállóan tanulsz otthon. Ez még nem jelenti azt, hogy simán kihagyhatsz egy évet és leérettségizhetsz előbb.
2014. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. és arra milyen lehetőségem van? magániskola?
2014. jan. 13. 10:35
 3/8 A kérdező kommentje:
olyan lehetőségem viszont van, hogy átiratkozom egy 4 éves képzésre és különbözeti vizsgát teszek, vagyis bepótolom az egy év különbséget és így idén érettségizem. ilyet nem lehet?
2014. jan. 13. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, amit másodjára írsz, azt lehet. De egyébként te még tankötelesnek számítasz? (nem tudom, kikre vonatkozik már a 16-os határ..) Mert ha már nem vagy tanköteles, akkor simán kiiratkozol, átmész egy esti suliba, és leérettségizel ott. Bár félévkor nem tudom ez mennyire esélyes.
2014. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
már nem vagyok tanköteles
2014. jan. 13. 10:42
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Elméletileg a saját iskoládban is megtehetnéd, gyakorlatilag nem tudod, legalábbis a tavaszi érettségi időszakban valószínűleg nem. Magántanuló bárhol lehetsz, viszont az érettségi feltétele a befejezett középiskolai tanulmányok, vagyis az érettségi kezdetéig osztáyozó vizsgát kell tenned minden tantárgyból a 13.-as anyagból is. A kérdés az, hogy a saját iskolád bevállaja-e, hogy ezt megszervezi, illetve, hogy találsz-e iskolát, ahol megteheted.
2014. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. egy volt osztálytársam ugyanezt csinálta, de átment másik iskolába. szerintem ugyanezt fogom csinálni. magántanárokkal pedig megtanulom az anyagot.
2014. jan. 13. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:
kérlek szépen ha többet tudsz erről, akkor írd le, mert énis így szeretném :)
2014. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!