Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik esti gimiben érettségizte...

Akik esti gimiben érettségiztek, hogy oldották meg? Párom 18 órázik, így egyedül vagyok a 3 éves gyerekkel. Kb semmit nem lehet mellette csinálni. ) Tanácsok?

Figyelt kérdés
Nem tudom hova leadni, hogy tanuljak. Ha az apja itthon van, akkor meg általában más dolgokat kell csinálni ( bolt, anyós, másik ismerős, stb. Szóval annyi a tanulásom, amit bent meg tudok jegyezni. A kicsi éjfél után alszik el, nappal nem túl sűrűn... Ha viszont nem megyek be, akkor meg azért hisztizik, hogy miért nem hagyom abba, ha nem akarok bejárni. Hogy lehetne megoldani, hogy sikerüljön tanulni? Így is keveset alszok, ráadásul problémáim is vannak... Valami jó ötletnek nagyon örülnék! :) Köszönöm!

2014. jan. 14. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen létfontosságú számodra most az érettségi? Néhány év múlva sokkal egyszerűbb lesz, ha nagyobb a gyerek.
2014. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már 26 leszek. :( Eddig mindig volt valami kifogása, hogy miért ne álljak neki. Ráadásul az kisváros, és valószínűleg ez az utolsó évfolyam, amit indítanak. Ezen kívül rendesek a tanárok, osztálytársak, jó, hogy végre nem valami hülye mesét kell nézni, hallgatni, hanem normális, felnőtt emberek vesznek közt lehetek egy kicsit. Akkor sem lesz jobb, mivel akkor meg valami munkát kellene találnom.. :(
2014. jan. 14. 11:38
 3/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul utána valami rendes szakmát is kellene tanulnom. Jelenleg eladóim van, de sem oda, sem gyárba nem vettek fel.Utóbbi kettő is van a közelben, gyalog 5 percre. Ráadásul párom munkája miatt csak olyan munkahely jöhet szóba, ahol tudom hozni-vinni a gyereket, mivel nincs aki segítsen...
2014. jan. 14. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a kettest szerezd meg mindenből bár nem tudom hanyas vagy nálunk segitőkészek voltak a tanárok nekem a matekot kell megismételnem mert én meg munka mellett csináltam eddig
2014. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálom. Eddig egyesem csak a roham miatt volt. ( epilepsziás vagyok) Sajnos óra előtt még tudtam, beszélgettünk róla, majd mikor megkaptam a feladatlapot, elkezdtem remegni, és kiesett minden. A legrosszabb az, hogy kértem a tanárt, holnap írhassak egy javítót. Viszont most azon kívül kb. 20 oldalt kellene megtanulni, így szerintem ellógom az utolsó órát. :( Amúgy van, ami kettesre megy, van, ami 4-5-re, szóval változó. A tanárok is általában jó fejek, 1-2 kivétel van talán. Ha sikerül megcsinálni az évet, a nyarat arra fogom szánni, hogy olvasom a kötelezőket, meg beszerzem a következő év könyveit, jegyzeteit, így amikor lesz időm, valamibe bele tudok lapozni.
2014. jan. 14. 21:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld mancsok, köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 14. 21:51
 7/9 Sidel ***** válasza:
100%
Nagyon nem jó, hogy a pici csak éjfél után alszik el. Nincs rendesen kifárasztva? A több mozgás biztos segítene neki... Szóba került az anyós, ő nem tudna rá vigyázni? Hétvégén is dolgozik a párod? Nem tudod úgy megoldani, hogy hétvégén előre tanulsz, amikor a párod tud foglalkozni a picivel?
2014. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába voltunk egész órákig ismerősnél az udvaron rohangálni, vagy a Balatonon nyaraltunk ( akkor fürdött is sokat, meg mászkáltunk), mégsem aludt el 10 és éjfél közötti idő előtt. :( Múltkor pl. korábban kelt egy órával ( erre nem tudom hova kivinni, ezért anyám mindig piszkál), nem aludt délután órákat csatangolt édesanyámmal. Ő mondta, hogy annyira fáradt, biztos elalszik hazafelé. Erre még fél 11-kor ébren volt :(

Anyósom sajnos 82 éves, öreg, beteg, magát sem nagyon tudja ellátni ( lakásban is alig tud mozogni), így kilőve. Párom pedig minden másnap dolgozik, hétvégén is ( bár ekkor csak hajnali fél 5- től este 9-ig). Viszont náluk nincs hétvége, ünnepnap, karácsony, stb.. ( autóbusz vezető). Előre tanulás valamilyen szinten mehetne, de ha épp nem dolgozik, akkor vagy dolgozatra kell készülni, vagy az elmaradt anyagot pótolom. ( bár anyós és gyerek mellett van még sok egyéb elintézni való is). Most ott tartunk, hogy megígérte a tavasztól eljárnak bicajozni, amíg én tanulok. Illetve ősztől ovi a lányomnak. Ja, az előre tanulás azért sem nagyon megvalósítható, mert sok tárgyból könyvünk sincs. ( meg olyan tanár is van, aki nem jár be órákra, vagy csak felére, és könyv abból sincs) A neheze a matek, biológia, kémia, fizika.

Ha sikerül most átmenni, nyáron megszerzem a következő év anyagát, és nagyjából átolvasgatom.

Köszönöm a válaszodat!

2014. jan. 16. 22:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, a másik baj pedig az, hogy csak 1 szobánk van, így félrevonulni sem tudok. Ráadásul állandóan kiabál, hangoskodik a kislány, szól a tv, stb.. Mindegy, talá jövőre jobb lesz :)
2014. jan. 16. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!