Molekuláris bionika?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen tudással érdemes odamenni? Azt tudom, hogy a matekot nagyon tudni kell, de mi a helyzet a biológiával, kémiával, fizikával stb? Miből érdemes matek mellett érettségizni?

2014. jan. 17. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A Pázmány szakára gondolsz? Én ismerem, tanítottam olyanokat, akik oda jártak.


Készülj föl lelkiekben elég alapos szerves kémiára, molekuláris biológiára, genetikára, immunológiára, neurobiológiára, matematikára és fizikára (ez utóbbiból egy kis kvantummechanika is lesz ízelítőnek). Biológia vagy kémia érettségi jól jöhet, de választhatod a fizikát is. Vagy számítástechnikát, ha van lehetőséged. A lényeg, hogy ha bekerülsz, akkor tanulj becsületesen, mert ez nem egy büfé szak.

2014. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú, ez érdekel engem is - mennyire van köze az informatikához? És hol lehet ezzel elhelyezkedni? Csak a kutatás, vagy van más lehetőség is?
2014. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondhatni inkább informatika. Főleg az eleje.


Egyelőre nincs még olyan sok cég, amely ezzel foglalkozik és az is inkább Bp-n van. 30-án majd lesz cég bemutatós nyíltnap... majd elmondom a tapasztalatokat. Lehet oda külsősök nem jöhetnek...

2014. jan. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!