Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdélyi egyetemista vagyok, a...

AndyB kérdése:

Erdélyi egyetemista vagyok, a B. M. E. -n szeretnék továbbtanulni, megéri?

Figyelt kérdés
Biomérnöki szakomat szeretném tovább folytatni, de egy anyaországi(Magyarország) egyetemen! Elsősorban , de nem kizáró jelleggel érdekel a tandíj, és ötleteket kérnék azoktól, akik végeztek vagy folyamatban van a tanulmányuk a B.M.E.-n, tanácsokat kérnék, tapasztalatleírásokat...

2014. jan. 27. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem minden esélyed megvan az államilag támogatott képzésre bekerülni, a költségtérítéses nem tudom mennyibe kerül, de ha sikerül, mindenképpen megéri. A biomérnök szakma jó elhelyezkedést biztosít, a BME pedig egy erős diplomát, a kettő együtt kiváló pozíciót jelent a munkaerőpiacon. Én most végeztem a BSc képzéssel, bár én vegyészmérnökként (szintén a BME-n), és tapasztalataim szerint a biomérnököknek a matekkal és kémiai számításokkal szokott problémájuk lenni. Ők általában erős biológiai és elméleti kémiai alappal érkeznek, ezért a gyakorlatiasabb tárgyak szoktak számukra akadályt jelenteni. Például ott a vegyipari műveletek, ami alapvetően a vegyészmérnökök számára fontos, de kötelező a biomérnököknek is. Mivel ez a tárgy a vegyészek szintjére van beállítva, ezért a biósoknak gyakran meggyűlik vele a baja.


A többi tárggyal nem szokott probléma lenni, a tanárokról nem sok rossz mondható el, jól magyaráznak, általában korrektül értékelnek, nagyon ritka a kivétel. Véleményem szerint a BME mérnökei tökéletes arányban részesülnek elméleti és gyakorlati képzésben. Sok a laborgyakorlat, ahol meg is tapasztaljuk az előadáson hallottakat. Igen, sokat kell tanulni, a laborokon beugró dolgozatot íratnak, a ZH-k és vizsgák kemények, év közben sok a beadandó házi (jegyzőkönyvek, tervezési feladatok) de semmi lehetetlent nem kérnek. Színvonalas a képzés, és ez érződik is a nehézségén, de teljesíthető.


Tanácsként azt tudnám megfogalmazni, hogy az idődet tanuld meg beosztani. Gyakran fogod hallani hogy fontos a hétről-hétre történő tanulás, de ez nem igaz, én sosem így csináltam. Ami fontos, hogy ne hagyj mindent az utolsó pillanatra. Ha több ZH is kilátásba kerül, akkor tényleg el kell kezdeni hetekkel előre rákészülni, hogy ne kelljen rohamtempóban olvasni, így marad idő a beadandókra és természetesen a pihenésre. Ebbe is bele kell jönni, majd kitapasztalod.

2014. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a pozitív hatású válaszodat !

Természetesen belevágok !

2014. jan. 28. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!