Geoinformatika?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Továbbtanulás előtt állok és nézegettem rengeteg szakot, de nem igazán tudtam eldönteni, hogy ér is-e valamit vagy csak jól hangzik. Pl. tetszik a kereskedelem és marketing, mert ha nem is a szakmában helyezkedem el, akkor is hasznos tudást ad. Vagy nem? Aztán kicsit gyakorlatiasabb szakokat is néztem és akkor találtam a földrajzot. Állítólag ez is széleskörű tudást ad és van benne lehetőség. Ezen belül is leginkább a geoinformatika tetszik. De ahhoz milyen szintű informatika tudás kell úgy indulásnak? Csak mert már két éve nem tanulok informatikát, mivel a tanárunk egy köcsög...Amúgy nem vagyok hülye hozzá.

Szüleim inkább a gazdasági vonalat támogatják. Szerintetek? Minden tapasztalatot, véleményt és esetleg valami más ötletet is szívesen fogadok. :)



2014. jan. 29. 11:28
 1/1 anonim válasza:
Tavaly nyáron végeztem térinformatika szakirányon, még mindig nem találtam munkát, mert a kis cégeknek nincs annyi munkájuk, hogy bővülnének, az állami szférában meg egyrészt létszámstop van, másrészt csak kihalásos alapon van bekerülési lehetőség. Leginkább Budapesten van több lehetőség ezzel elhelyezkedni, de vidéken nagy szerencse kell hozzá. Informatikai tudás nem nagyon szükséges hozzá, ami kell majd ott megtanítanak.
2014. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!