Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 29 évesen tanári diplomával...

29 évesen tanári diplomával van értelme felvételizni pszichológia szakra ( levelező )? Nem vagyok túl idős hozzá? Mikor végzek, mekkora hátrányban leszek a 23-25 évesekkel szemben?

Figyelt kérdés
a jövőben 2 irány érdekel, az egyik a művészetterápia ( művészeti tanári diplomám van), a másik pedig a tanácsadás, iskolapszichológia. Van értelme, vagy már késő? Sok tanulás, sok idő, és ugye nem 18 éves vagyok, viszont azt gondolom, a tanári diplomát talán jól kiegészítheti...

2014. jan. 30. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Én idén kezdtem, 19 évesen, vannak 40 éves csoporttársaim is. Tanulni szerintem soha nem késő, Mérő László is kétszer annyi idős volt, mint te, amikor úgy döntött, hogy elvégzi a pszichót is a matematikus végzettsége mellé, és ma mekkora neve van, és a pszichológia szakon tanít.


Arra viszont készülj, hogy tényleg nagyon sok tanulás és nagyon sok idő - és azt is tegyük hozzá, hogy nagyon sok pénz, ugyanis sok szakvizsgához előbb el kell végezned 150 óra önismeretet, magyarul terápiára kell járnod egy pszichológushoz, mint kliens, nyilván saját zsebből. Ha ezekre a dolgokra lesz kereted, és van hivatástudat benned, akkor én csak biztatni tudlak. Nem vagy hátrányban egyáltalán, én úgy gondolom.

2014. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyik szakma se olyan, amiből jól meg lehet élni, úgyhogy bőven lesz munkalehetőséged, mindegy, hogy 20 éves vagy vagy 50. Pszichológiát legtöbben saját maguk miatt csinálnak, nem azért, mert azt akarnak dolgozni.
2014. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ezt honnan veszed, hogy a legtöbben maguk miatt csinálják? Ez kicsit olyan, mintha most akkor oda a lelki sérültek járnának, amit nem hiszek, hogy ott van a legtöbb.. Persze biztos vannak ilyenek, de rovosnak se azért mennek legtöbben, hogy magukon segítsenek sztem
2014. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még az is lehet, hogy semmi sem lesz belőle, mert csak emelt érettségivel lehet rá jelentkezni, mivel én még a régi rendszerben érettségiztem, nincsen. Van 2 tanári diplomám, nem tudom, ebben a hülye országban miért nincs megoldva a diploma utáni tanulás...

10 éve leérettségiztem mindenből 5-re, most meg érettségizzek újra...jó hogy az oviig nem küldenek vissza.

Ráadásul 5 évig tanultam kb. napi szintem pedagógiát és pszichológiát, 5-re szigorlatoztam belőle. Sz@r ez az ország, minden téren.

2014. febr. 1. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

"Utolsó: ezt honnan veszed, hogy a legtöbben maguk miatt csinálják? Ez kicsit olyan, mintha most akkor oda a lelki sérültek járnának, amit nem hiszek, hogy ott van a legtöbb.."


Nana, nem mondtam, hogy azért járnak oda, mert pszichológiai gondjuk lenne. Csak szeretnének tanulni a kommunikációról, a lélektanról, amit kiválóan lehet kamatoztatni a mindennapokban, a családban, a munkahelyen..

2014. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"10 éve leérettségiztem mindenből 5-re, most meg érettségizzek újra...jó hogy az oviig nem küldenek vissza.

Ráadásul 5 évig tanultam kb. napi szintem pedagógiát és pszichológiát, 5-re szigorlatoztam belőle. Sz@r ez az ország, minden téren."


Ez meg szánalmas, hogy mindenki más hibás, de nem vagy hajlandó 2 rohadt tantárgyból felkészülni annyira, mint amit egy átlagos 18 éves tud.. A flancos diplomáiddal kb 2 nap készülést igényelne, de ehelyett szidjuk az országot meg az oktatási rendszert inkább+++

2014. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: Engem érdekelne, honnan van ez a tapasztalatod. Én pszichológiára járok, és nagyon-nagyon elenyésző azoknak a száma, akik "csak úgy" vannak itt, és nem konkrét hivatás-szerű céljuk van ezzel.
2014. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EVA800 ***** válasza:
Lehet valaki egyszakos tanár?
2020. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!