Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Budapesti...

Mi a véleményetek a Budapesti Gazdasági Főiskoláról? Főleg a Külkereskedelmi kar és a Pénzügy-számviteli kar érdekelne. Érdemes-e oda jelentkezni vagy akkor inkább egy vidéki egyetem?

Figyelt kérdés

Idén akarok felvételizni és most kell majd leadni a jelentkezési lapot, de nem vagyok túl biztos a választásomban, hogy hová is kéne menni. Fontos számomra, hogy könnyen el lehessen helyezkedni, egy értékes diplomával, ami jó fizetést biztosít (Úgy gondolom, hogy a szorgalmas tanulásnak a jó fizetés lesz a jutalma, a mai világban igen is számít mennyit fogok keresni)

Több egyetemen is gondolkozom, több szakkal:

1. Budapesti Corvinus Egyetem - Nemzetközi gazdálkodás

2. Budapesti Corvinus Egyetem - Pénzügy számvitel

3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - Nemzetközi gazdálkodás

4. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - Műszaki menedzser

5. Budapesti Gazdasági Főiskola - vagy Külkereskedelmi kar és Nemzetközi gazdálkodás vagy Pénzügy-számvitel Kar és Pénzügy-számvitel

Igazából leginkább a Corvinusra szeretnék bejutni, de muszáj keresni valami utolsó tervet, ahová biztos, hogy felvesznek ha már minden kötél szakad, ezért gondolkozom a BGF-en, de nem tudom mennyit érnék vele. Érdemes-e oda egyáltalán jelentkezni vagy akkor inkább egy vidéki egyetem?



2014. febr. 6. 15:48
 1/3 anonim válasza:
70%
Véleményem szerint nem feltétlenül csak a szorgalmas tanulás kell a későbbi jó fizetéshez! Kell hozzá talpraesettség, céltudatosság, kapcsolatteremtő készség, stb. Én azért ajánlanám Neked inkább a BGF-et mert sokkal gyakorlatorientáltabb a képzés, a Corvinusnak csak a neve nagy a képzés színvonala nem feltétlenül egyezik meg a neve színvonalával sajnos... Ha nem csak egy akarsz lenni a sok diplomás közül én a helyedben a BGF-re mennék. Persze ez csak az én véleményem. :) Sok sikert az érettségihez és a felvételihez! :)
2014. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az mit takar hogy a BGF gyakorlatorientáltabb?
2014. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt takarja, hogy a BCE-sek rengeteg értelmetlen elméletet tanulnak és a szakmai gyakorlaton meg az éles helyzetekben nem olyan kimagaslóak ennek köszönhetően...A BGF-en inkább a gyakorlati részéről közelítik meg a dolgokat, kevesebb elmélet, több gyakorlati tudás... szerintem jobban felkészít a való életre az utóbbi..
2014. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!