Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi hallgatói szerződésse...

Egyetemi hallgatói szerződéssel kapcsolatos a kérdésem: Ha államilag támogatott szakra vesznek fel, és a diploma megszerzése után 1-2 évre kívánok külföldre menni, akkor vissza kell fizetnem a tandíjat?

Figyelt kérdés

"az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami ösztöndíjjal vagy állami

részösztöndíjjal folytatott tanulmányok ideje kétszeresének megfelelő időtartamban

magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási jogviszonyt

eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt létesíteni,

fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni"


Ezt találtam, viszont azt a részt nem tudom értelmezni, hogy az elkövetkezendő 20 évben kell teljesítenem. Akkor kimehetek "büntetlenül", ha visszajövök, és 20 éven belül teljesítem a feltételt? (Tegyük fel, ha 5 évet tanulok, az 10 évet jelent)


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. febr. 8. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jól értelmezed. A 20 év alatt teljesen mindegy, mikor vagy kint, mikor vagy itthon, ha akár megszakításokkal is, de teljesíted az adott itthon ledolgozandó éveket.


De egyébként sok esetben aki kimegy, rájön, hogy simán összeszedi a kinti melóval azt az összeget, amit akkor kellene fizetnie, ha nem dolgozna itthon x évet, és egyszerűbb visszafizetnie.


Egyébként az idei tanévre megváltoztatták ezt a törvényt, és már nem kétszerannyit kell dolgozni, hanem ugyanannyit - és ezt az eggyel korábbi évben aláírt szerződésekre is érvényesítették. Ez tuti, én szeptember óta járok egyetemre, tudom, mit írtam alá :)

2014. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2014. febr. 8. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!