Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy dönthetném el 18 évesen...

Zsomfel kérdése:

Hogy dönthetném el 18 évesen hogy mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Olyan sok lehetőség van én nem tudok dönteni de valahova menni kell. Érdemes egyáltalán? Érdemes egyetemre menni? Vagy jobb egy képzés és onnan próbálkozni?
2014. febr. 8. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is erre a kérdésre szeretnék választ,mostanában kéne eldöntenem,és nem tudom,egyre jobban nem,és félk,és frusztrált vagyok emiatt...annyi mindenre gondoltam,de valahogy egyik sem tetszik...egyedül kell döntenem,nem vagyok él tanuló,de nagyon rossz sem...18/L. Olyan rossz érzés.
2014. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*félek
2014. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugaton szoktak olyat is, hogy érettségi után dolgoznak egy picit, élnek, utaznak, és pár év alatt kialakul, hogy hogyan tovább. Neked sem muszáj most rögtön dönteni, egy évet simán kipróbálhatsz a munka világában, bár nem lesz egyszerű.


Egyetem: bizonyos szakokra érdemes menni, ha érzed, hogy menni fog, más szakokra meg nem. Honnan tudsz tájékozódni?

2014. febr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hasonló szituációban vagyok, csak éppen én már elkezdtem egy egyetemet és most hagytam ott. Azt hittem érdekel, de aztán csak szerettem volna, hogy érdekeljen, és így nem megy a tanulás. Most már tudom, hogy mit akarok, de így is szar az egész, egy kudarcélmény. Te ezt elkerülheted. Iratkozz be valami szakmára ami érdekel, okj, az ad diákot legalább dolgozhatsz, ha elvégzed akkor mégiscsak van valami papírod, de a "munka világa" itt kimerül a pénztár, hamburger, excel táblázatok mellett töltött robot tevékenységgel, hacsak nincs ismeretség jobb helyekre. Találd meg, hogy mit szeretsz addig ne vágj bele semmi komolyba, mert csak elpazarlod az időd feleslegesen,a felsőoktatánál pedig a pénzed is rámegy már, a hallgatói szerződésnek köszönhetően.
2014. febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A "munka világát" a diákmunkára értettem.
2014. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes belevágni, ha bizonytalan vagy. hagyj ki egy évet, dolgozz kicsit, találd meg, ami érdekel. Én elkezdtem egy egyetemet, és egy év után rájöttem, hogy nem érdekel azért végigcsináltam), mellette párhuzamosan végre azt tanulom, ami érdekel. Ezen NEM múlik semmi, akárki akármit is mond!!!

Ne stresszeljetek rajta!!!

2014. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!