Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt orvostanhallgató?...

Van itt orvostanhallgató? Milyen az orvosi képzés? Megéri? Személyes tapasztalatok? Felvételi?

Figyelt kérdés

11-es vagyok,idén kell kiválasztanom, hogy milyen tantárgyakat szeretnék felvenni faktra. Érdekel az orvostudomány, viszont ahhoz emelt kémia és biológia érettségi kell.

Valaki tudna írni, hogy milyen az a bizonyos 6 év általános orvosi képzés? Milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban?

Milyen a felvételi? Gondolkozom, hogy érettségi után OKJ-n elvégezzek valamilyen egészségügyi tanfolyamot (plusz pontokért) és csak utána jelentkeznék az egyetemre. Ennek mennyi értelme lenne?



2014. febr. 20. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges az az OKJ, mert ha megvan a két emelted, akkor megvan a maximálisan szerezhető100 pluszpontod.
2014. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha Magyarországon akarsz élni, akkor nem éri meg, hat év szenvedés.

Egyébként ha külföldre akarsz menni a világ egyik legjobb szakmája. Magyarországon csak akkor becsülnek meg valakit, ha minél primitívebb műveletlenebb, ostobább, és korruptabb.

2014. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom orvosin nem fogadják el az okj-t. azt inkább az egészségtudományi karon számítják be.
2014. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Több okból sincs értelme OKJ-re menni:

1. Nem kapsz érte pluszpontot.

2. A két emeltre már megkapod a max. 100 pluszpontot, így ha kapnál is az OKJ-ért (de mondom, nem kapsz), akkor sem érne semmit, hiszen több pluszpontod úgy sem lehet.

3. Felesleges időpazarlás. 6 év amúgy sem kevés, és egyik tárgyat sem tudnád beszámíttatni.


Egyébként az orvosi képzés jó. Legalábbis az elmélet. A gyakorlat Magyarországon nem túl erős sajna, de ez van.


Felvételi meg nincs. Az érettségi eredményből számolják a pontokat.

2014. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A 100 pont független attól, hogy hány százalékos az emelt érettségi? Vagy ez hogy működik ebben az esetben?
2014. febr. 20. 20:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"A 100 pont független attól, hogy hány százalékos az emelt érettségi? Vagy ez hogy működik ebben az esetben?"


A kettes szintet el kell hozzá érni.

2014. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak ennyi? Azt hittem, hogy legalább egy 3-4-es mércét meg kell ütni. Köszönöm a választ!
2014. febr. 20. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
45%-ot kell elérni ahhoz, hogy megkapd érte a pontot. De 45%-os érettségivel nem nagyon fogsz bekerülni.
2014. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

De ha valaki ennyire tájékozatlan, az ne menjen orvosira..


felvi.hu

2014. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az OKJ-nak semmi értelme.

Önmagában nagyon nem éri meg a dolog, ha csak nem érdekel komolyan. Ebben az esetben viszont nem is igen merül fel ez a kérdés, hogy megéri-e. Ha sok pénz akarsz vele keresni, kimész külföldre. Itthon is lehet ügyeskedni (bizonyos szakterületeken), de anyagilag akkor sem éri meg. Nagyon nagy elhivatottság és kitartás kell hozzá. Én szeretem, de nem az alapján választottam ezt a szakot, hogy mennyire éri meg. Mert akkor tuti, hogy máshová mentem volna :)

2014. febr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!