Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérlegképes könyvelő...

Ha mérlegképes könyvelő végzettséggel szeretném elkezdeni egyetemen a számvitel Bsc szakot, akkor sok tárgyat tudnék beszámíttatni?

Figyelt kérdés
Lenne esélyem arra, hogy 7 félévnél hamarabb befejezem a sulit? Aki mérlegképes vagy számviteli ügyintéző végzettséggel kezdte az egyetemet vagy főiskolát az adna nekem felvilágosítást?

2014. febr. 26. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol végezted a mérlegképest? Milyen számú az okj bizid?

Mert kreditet csak FSZ képzésből lehet beszámíttatni egyetemen, tanfolyamból nem.

2014. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem végeztem el csak most azon gondolkodom, hogy érdemes-e megcsinálni... Van már egy diplomám, úgyhogy tudom a tantárgy beszámítás menetét.


Csak azt nem tudom, hogy esetleg egyetemre jelentkezzek vagy csináljam meg a mérlegképest és úgy kezdjem el az egyetemet. Tehát nem tudom, hogy egyetemi számvitel szakon milyen tárgyak vannak, és mennyire különböznek.

2014. febr. 27. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Kissé bonyolult a helyzet, mert a mérlegképes könyvelő képzés tanfolyami még csak nem is iskolarendszerű okj képzés.

Szakmai előképzettség kel az elkezdéséhez

1. A közgazdasági felsőoktatás alapképzés diploma

2. OKJ szerinti: pénzügyi tanácsadó, pénzügyi ügyintéző, számviteli ügyintéző banki tanácsadó, biztosítási tanácsadó, okleveles pénzügyi revizor, pénzügyi és számviteli szakellenőr, befektetési tanácsadó, pénzügyi-számviteli ügyintéző, vállalkozási ügyintéző, banki szakügyintéző, pénzügyi szakügyintéző, számviteli szakügyintéző, vállalkozási szakügyintéző, üzleti szakügyintéző szakképesítések valamelyike, képesített könyvelő végzettségek valamelyike.

Szóval ha az első diplomád alapján közgazdász vagy akkor tudsz belevágni csak, vagy akkor ha előtte a felsorolt okj-k egyikét megszerzed.

Ha pénzügy-számvitelre mész akkor van olyan suli ahol a mérlegképes végzettséged is megszerzed alapképzés alatt...pl a BGF-en. Szóval szerintem a diplomás képzéssel kezd mindenféleképpen.

2014. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Most számviteli ügyintézőn fogok végezni és ez a könyvelés nagyon megtetszett nekem. Ezért nem tudom eldönteni, hogy hogyan tovább. Mert minden álláshirdetésben főiskolát kérnek. Csak az meghát időben is és pénzben is rengeteg. És hogy tudjak számolgatni azért lenne jó tudni, hogy esetleg úgy be tudnám-e hamarabb végezni.
2014. febr. 28. 17:18
 5/8 A kérdező kommentje:

Mérlegképes könyvelő tanfolyam (OKJ 54 344 02 0000 00 00)


okj-s rendszerben van am ez is

2014. febr. 28. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Említettem neked nem számolnak be semmit okj tanfolyamról..

Főiskolával kezd...

2014. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én meg említettem, hogy van már diplomám, amihez anno számíttattam be tantárgyakat okj-ról, és szerintem a diplomámból is tudnék beszámítani.

Ha nem tudsz érdemi választ adni akkor miért okoskodsz?

2014. márc. 1. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...ha neked nem kedvező a válsz akkor beszólsz? Mindkét kérdésednél velem beszélgetsz.

Nem okoskodok, ahogy te beszóltál hanem tudom a kérdésedre a korrekt válaszokat.

Fontos infókat nem adtál meg, azért eltérő válaszokat adtam, hisz egyik helyzetre ez vonatkozik másikra meg amaz.

1.FSZ-ről szakirányú BSC-re 90 kredit a beszámítanak, erről jogszabály rendelkezik.

2.Mérlegképes hiába nehéz, de tanfolyami rendszerű, onnan nincs hivatalosan kredit a felsőoktatásba. Az már lapra tartozik hogy lehet olyan főiskola vagy egyedi esetben a tárgyat tanító tanár aki elfogadja neked bizonyos esetekben a mérlegképes végzettséget és felment a vizsga vagy zh alól, de erre egységes szabály nincs, hanem egyedi elbírálás lehetséges, szóval kifoghatsz olyan helyet ahol semmit semmit sem számítanak be és lehet szerencséd is. Remélem érted a kettő közötti hatalmas különbséget. Az hogy az első diplomádhoz egy okj iskolában tett vizsgát beszámítottak..nos ez is többféle lehet..tudni kellene milyen okj szakról milyen tárgyat..melyik főiskola. Itt most fél oldalon át írhatnám neked hogy mikor kell(ett)kötelezően a régebbi okj rendszerben vagy csak egyedileg volt szerencséd.

Azt viszont tudnod kell hogy 2013 szeptembertől az új okj megint új helyzetet teremtett.

2014. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!