Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes két emelt érettségit...

TündésMia kérdése:

Érdemes két emelt érettségit csinálnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg biológiát és történelmet tanulok emelt szinten. Budapestre A Bárczi-ra szeretnék menni gyógypedagógiai szakra, esetleg akiknek van tapasztalata vagy ide járnak egyetemre azok véleményére lennék kíváncsi. Ha mindenképpen ide szeretnék járni, akkor fontos megcsinálnom mind a két emeltet, vagy elég csak a biosz?

Előre is köszönöm



2014. márc. 16. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Magához a bekerüléshez szerintem felesleg mindkettőből emelt szint, mert 400 alatt szokott lenni a ponthatár(ami persze nem jelenti azt, hogy idén is alatta lesz). Ha duplázós módszerrel számolod a pontjaidat, akkor ha stabilan megírod a középszintű törit 90% felett(ami egyáltalán nem nehéz), akkor simán bent lehetsz. Nyelvvizsgád van-e? Egy középszint legalább nem ártana, akkor meg sima a bejutás.
2014. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A töri emeltet oda nem fogadják el, csak a magyart és az angolt vagy bioszt. Tehát a magyart mindenképpen nézik a te esetedben, azon kívül meg amelyik tárgy jobban fekszik számodra: angol vagy biosz.

Én idén jelentkeztem, és e szerint magyar emeltet csinálok, illetve angolból nyelvvizsgázom a pluszpontok miatt (is). Amúgy idén (még) nem kötelező emeltezni, de nyilván a jobb pontok miatt érdemes legalább egyből. Sajnos a magyar emelt elég nehéznek tűnik, de szerintem megtanulható és kivitelezhető. Ha viszont te jobb vagy angolból vagy bioszból, akkor az egyikből érdemes lehet emeltezni. Így pl. magyarból nem muszáj. De azt ne felejts, hogy a magyart mindenképpen nézik.

Ha még van időd az érettségiig (gondolom nagyjából 11-es lehetsz), akkor már most érdemes ezekre a tárgyakra rágyúrni. Sok sikert hozzá, és sztem a gyógyped jó irány. :)

2014. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy természetesen nem csak angolból, hanem más nyelvekből is lehet. Csak én automatikusan angolról beszélek, mert az én esetemben ez a már régóta tanult nyelv. ;)
2014. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat:) Igen még van egy évem az érettségiig, és bioszból tuti emeltet csinálok, de töriből nem merem bevállalni, nem túl jó a tanárunk fakton, és nyelvvizsgám még nincs de erősen készülök rá.
2014. márc. 17. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
A második válaszoló írta, hogy a törit nem fogadják el felvételi tárgyként. Ezesetben hiába csinálnád emelt szinten, nem kapnál érte +50 pontot!!
2014. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!