Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha néhány év (3-4) múlva...

Ha néhány év (3-4) múlva szeretnék jogász szakon tanulni (már van érettségim), érdemes most ősszel megcsinálni az emelt szintű történelem érettségit vagy várjak vele?

Figyelt kérdés
Most nyáron lenne időm tanulni rá, ősszel megcsinálnám, és ha majd felvesznek egyetemre, nyilván átismétlem, hogy visszajöjjenek a tanultak. Vagy addig szerintetek visszavezetik a régi felvételi rendszer, és a 25 ezer forintos emelt törimmel konkrétan már kitörölhetem....?

2014. ápr. 15. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Javaslom a WC-papír használatát törlésre. Amúgy senki nem lát a jövőbe.

Egyébként nem értem, miért olyan sürgős: egy nyár alatt szerintem nem lehet olyan jól felkészülni, mintha a maga idejében csinálnád. És már nem is lehet előrehozott érettségit tenni emelt szintű történelemből.

2014. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez miért lenne előrehozott? Már van érettségim.. Ez szintemelő. Ne keverjük a szezont a fazonnal.. Az őszi érettségi időszak nem egyenlő az előrehozott érettségivel!
2014. ápr. 15. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Te nem osztottad meg ezeket az apró részleteket. Szintemelőt természetesen lehet tenni.
2014. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Látom, gondok vannak a szövegértéssel. Olvasd el újra a kérdést, kérlek. Segítek: második zárójel.
2014. ápr. 15. 13:48
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha neked jól esik, hogy a segítő szándékra sértegetéssel válaszolsz, akkor nyugodtan tegyed. A jogász szakma így is művelhető.
2014. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én sértegettelek? Te oktattál ki engem, hogy nem közöltem információkat, csak mert te nem olvastad ki a szövegből! Bocs, de ha neked a "már van érettségim" nem elég egyértelmű, arról nem én tehetek.
2014. ápr. 15. 14:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben letenném most, biztos ami biztos, legyen meg. Az egyetemen úgyse sok szükség van már a középiskolás történelemre, amiatt kár halogatni. Most még benne vagy a tanulásban, később meg ki tudja, milyen élethelyzetbe kerülsz. Ha véletlenül nem lenne elég pontszámod, még meg is ismételheted. Annyira nem hiszem, hogy megváltoznak az érettségi szabályok, hogy a meglévő érettségit ki kéne dobnod.
2014. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy akkor a már meglévő emelt szintűt csak elfogadják felvételi eredménynek... Úgy lenne igazságos. De az tény, hogy 2015 őszig alaposabban fel tudnék készülni. Amúgy orvosira járok és majd ha meglesznek a "nagy szigorlatok" másodév végén (élettan, kémia, anatómia) utána szeretném elkezdeni a jogot. Talán 4-ed vagy 5-öd évtől, levelezőn.
2014. ápr. 15. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg csak attól függ, hogy hogy tudod jobban beosztani a felkészülésedet.
2014. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre végeznél orvosit és jogot? Hogy csinálod, hogy annyit bírsz tanulni?
2014. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!