Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, mit tegyek! Hamaros...

Nem tudom, mit tegyek! Hamarosan felvételizni fogok egy középiskolába. Szóbeli, irásbeli. Nagyon félek! Remegek, kérlek, komoly válaszokat adjatok. Hogyan küzdjem le a lámpa lázamat, hogyan zajlik egy felvételi egyáltalán?

Figyelt kérdés

#fog #középiskola #Felvételezni
2014. ápr. 21. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Most??? Már vége van a felvételiknek.... valahol az eredmények is megvannak. A pótfelvételi pedig szerintem még nem most van.
2014. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy sikerülni fog! Elotte lazítsd el magad, hidd el, jót tesz! Hitesd el magaddal, hogy ez csak egy baráti társalgás, nincs tétje! Nekem ez jót tett!
2014. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem most fogok,hanem jövőre.

De akkor is,előre szeretnék mindenről tudni..

Nőrvéremnek 4 pont hiányzott...és nem vették fel!

2014. ápr. 22. 07:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa, hoyg jövőre :D Hát figyelj, az még sokára lesz. Élvezd a nyarat, nem kell ennyit parázni rajta.

A középiskolás felvételi nem nagy cucc. A nővéred jól rádijeszthetett. Amit most tudsz tenni, az az, hogy rendesen tanulsz, próbálsz minél jobb átlagot produkálni. Na meg most a felvételi miatt úgyis jobb jegyeket fogtok kapni, mint amit megérdemelnétek :)

Az írásbeli nem nehéz. Ha ennyire félsz tőle, nyáron tölts le régi központikat, és gyakorolj (de ezt remélhetőleg a suliban is meg fogjátok tenni). De most semmi képpen, most a jegyeidre koncentrálj!

Hát nem akarlak megijeszteni, de nekem a szóbeli egy kicsit húzósabb volt. De ez is iskolától függ, én összesen 2 suliba jelentkeztem (a megye legjobb gimijébe, és mknt kiderült egy sokkal gyengébbe). Az mindkettőben tételeket kellett húzni, az erősebb suliban szigorúbban vették, pontosabban kellett elmondani, míg a másikban csak egy db nagyon könnyű kérdést tettek fel a húzott témával kapcsolatban, amit tanulás nélkül is meg lehetett volna válaszolni, a továbbiakban csak kérdezgettek a hobbiaimról, családomról, stb. Nyáron nézz utána az iskola szóbeli tételeinek (már ha vannak), és ezeket dolgozd ki, tanulgasd meg (csak úgy mondom, nem kell nagyon megtanulni, mert februárra úgyis elfelejted :D de legalább kéznél lesznek, és nem kell akkor leírogatni őket). Ezek a tételek nem tudom mikortól szoktak fent lenni az iskola honlapján, nyáron még biztos nem, de az előző évi is jó szerintem.

A legfontosabb, hogy nem szabad izgulni! Ezt mind a saját, mind a volt és mostani osztálytársaim példájával tudom igazolni.

Én tavaly felvételiztem. Az írásbelitől annyira nem féltem, csak kicsit gyakorolgattam. Az előző évek feladatsorai alapján a magyar könnyűnek tűnt, a matek pedig nehezebbenk. Még az ezerszer elmondott tiltások ellenére az írásbelit megelőző estén is tanulgattam. És egyébként nagy szerencsémre pont ráakadtam egy magyar feladatsorra, amiben a végén egy érvelést kellett írni. Na nekem fogalmam sem volt, hogy mi az, és hogya kell olyat írni, suliban ilyet nem tanultunk. Gyorsan utánanéztem. Aztán másnap nagy örömmel konstalláltam, hogy érvelést kell nekünk is írni, gond nélkül megírtam, mert már tudtam hogy kell. Na persze ezzel nem azt mondom, hogy előtte este is tanulj... tényleg nem volna szabad. És egyél előtte csokit :) Na visszatére a matekra, mivel attól jobban féltem, jobban is izgultam. A végeredmény az lett, hogy a magyart simán megírtam, a matekot pedig befejezni sem tudtam. A végén rosszul lettem, mikor kijöttem...xD De végülis így utólag a matek az átlagnál nehezebb volt. De talán ha nem izgulok, lehetett volna sokkal jobb is. Így lett a magyarom 42, a matekom pedig 28 pontos :)

Az erősebb suliban a szóbelin pedig nagyon izgultam... Meg is lett az eredménye. Hát egy szó mint száz, jól elcsesztem. Tudtam mindent, de leblokkoltam, és nem tudtam valami sokat kinyögni. Ezzel egyébként tisztában vannak a felvételiztetők, hogy a diákok izgulnak, próbálnak sojat segíteni. Nálam pl. volt bent egy cuki fiatal tanárbácsi, aki a másik két tanár mögé elbújva próbálta az egészet elmutogatni nekem :D Nem kell annyira izgulni, nem fognak megenni. Különben sem ez teszi ki a pontszám nagy részét. Egyébként én máig nem tudom, hogy hány pontot kaptam a szóbelire :O Jaa és jövőre vigyázz az ellenőrződ kinézetére (na meg a bennelévő jegyekre is...), mert lehet, hogy elkérik a szóbelinél. A gyengébb suliban pedig tudtam, hogy ez egy gyenge iskola, úgyis felvesznek. Egyáltalán nem izgultam, fülig érő szájjal mentem be, szépen válaszoltam a kérdéseikre. Eredmény: az ideiglenes rangsorban első lettem.

De persze felvettek a másikba, és most a megye legjobb sulijában rontom a levegőt :)

Az osztálytársaimmal szoktunk beszélgetni erről. Nos ehhez tudni kell, hogy nagyrészük okosabb, mint én, jobb jegyeik vannak. És ennek ellenére mindegyik elszörnyedt fejjel mondja, hogy ő semmi pénzért nem csinálná végig újra. Pedig ez csak egy felvételi :D Nehéz sem volt, nem életünk múlt rajta. Szerintem naygon túlizgulták az egészet, mert mint mondtam sokkal okosabbak, és ijesztően rosszabb írásbelit írtak, mint én.

Szóval ne izgulj, gyakorolj sokat, és légy magabiztos! :)

2014. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hali! Nyugi van én idén felvételiztem és én október végéig nem is foglalkoztam vele! És felvettek, hoppá pedig nem vagyok okos, de jó gimibe megyek!!! Alapvető kérdések vannak az írásbelin, bár a matek minden évben problémát okoz, annak aki nem matek zseni, de ez sem vészes. Én szörnyű matekot írtam de elég jó magyart+a szóbelin én kidumálom magam. Szerencsére ilyen vagyok! Rengeteg szóbelin voltam:5-6 db-on és mindenhova bejutottam volna, még én válogathattam a sulik között! Ugyanakkor több ismerősöm 2 pont miatt elesett a szóbeli lehetőségétől is, de végül ők is erős sulikba mennek. Nákunk a "legrosszabb" diákok a Szinyeibe, Xantusba, Gundelbe,Patakyba, Patrickbe mentek.A jobbak pedig: Károlyi, Karinthy, Madách, Berzsenyi, Veres Pálné, II. Rákóczi, Fazekas, Szent István, Szent László, Kölcsey gimiket célozták meg. Mindenkit felvettek! Tőlünk a lapok a 2. helyig csúsztak csak, oda mindenkit felvettek, pedig paráztunk mi is rendesen! Kérdesem: Ha izgulsz jobb lesz? Nem! Én emiatt 6db pontot vesztettem! Amúgy majd a következő tanévben lehet ezzel foglalkozni addig meg azon gondolkozz, hogy melyik táborba mész nyáron! De ha van esetleg kérdésed írj privit! Válaszolok, és elmondom, hogy tudsz maximálisan toppon lenni a felvételiken :)
2014. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyugodj meg, én idén felvételiztem,és egyáltalán nem izgultam. És sikerült! Próbáltam arra gondolni, hogyha nyugodt maradok, sikerülni fog. Ez egy jó tanács, fogadd meg!
2014. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!