Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely szakokat a legérdemesebb...

Mely szakokat a legérdemesebb választani a felsőoktatásban manapság?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, mindeddig mérnök informatikus szerettem volna lenni, ez érdekel leginkább, de mostanában, hogy kicsit jobban belemélyedtem, hogy mi vár majd rám ezen a szakon az egyetemen elbizonytalanodtam. Nagyon sok már végzett, szakmájában dolgozó mérnökinfós barátom, ismerősöm van, nem egy barátom jár egyetemre, aki ezen szakon tanul, van közöttük végzős, elsős, és olyan is aki a felénél tart. rengeteget beszélgettem már velük erről a szakról, láttam zh feladatokat, vizsgaanyagokat és megijedtem. Nem biztos, hogy képes lennék mindazokat megtanulni, megérteni. Itt a szakközépben 4-es, 5-ös vagyok, informatikából 3 éven keresztül kitűnő, de ez tudom, hogy semmit sem jelent. Az egyetem más lesz.

Van még ugyan egy évem eldönteni, hogy mire is menjek, de azért örülnék, ha ajánlanátok még olyan szakokat, aminek van jövője, semmi esetre sem szeretnék büfészakon eltölteni 3-4 évet.


2014. ápr. 23. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A mérnök infó teljesen jó lesz. Meg marha nehéz is, de azért nem lesz valami büfé szak, mert komoly kihívások elé állít. Egy villamosmérnök, gépész, fizikus vagy orvos semmivel sem könnyebb.
2014. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Informatikai, mérnöki vagy gazdálkodási szakra érdemes menni. Ezeken a szakokon elég komoly matek van, több féléven keresztül is. Ugyanakkor nagyon sokan képesek teljesíteni, ha tanulsz, el fogod tudni végezni nagy valószínűséggel természetesen ezt is. Vagyis: ha versenyképes szeretnél lenni a munkaerőpiacon, akkor az előbb elsorolt három terület felé mozdulsz el, és bizony ez matek nélkül nem megy. (és itt zárójelben hozzáteszem még azt, hogy két idegennyelv nélkül se nagyon! Az is fontos lesz! Angol és német mindenképpen kellene!)
2014. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!