Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek lenne érdemes tanulni?...

Minek lenne érdemes tanulni? (lent)

Figyelt kérdés
Mindig is érdekeltek a fegyveres erők,de a honvédségről nem hallottam jókat,meg ez angol nyelvű és pedig németet tanulok.Ezért még a rendőrségen gondolkoztam amin van német nyelv,középiskola után biztosan továbbmennék főiskolára,itt már a fizetés a kérdés mert úgy tudom hogy a kezdő fizetés 150 Ft nettó+nagyon kevés juttatás, (nem mintha ez kevés lenne) de azért mégis csak kijárt egy főiskolát.A másik pedig a mérnöki pálya,mivel szeretem a környezetet ezért gondolkoztam agrár,bio,erdész...pályán,de a mérnöki fizetést nézve alul vannak.A másik amire gondoltam az a gépészmérnök,vagy a mechatronikai mérnök.Mi van ha a mechatronika kiszorítja a gépészmérnököket?Na mindegy.A villamosmérnökiről meg azt hallottam hogy nagyon nehéz.Tanulmányi és sport eredményeimet tekintve mindig is kiváló voltam,talán a matematika az ami kicsit lassabban,nehezebben megy,de ha egy logikai kérdés van akkor a választ rögtön megtudom mondani,ezt tanáraim és osztálytársaim is megmondják hogy a logikai rész nekem jól megy.Ha válaszoltok a fizetés egy nagyon fontos szempont lenne akárcsak az elhelyezkedési lehetőség,az adott szakma előnyei/hátrányai,a fizikális,pszichés nehézség,és persze az is hogy jó legyen,élvezhető legyen az amit csinálnék.Leírtam ennyi mindent remélem tudtok majd nekem segíteni,és azt is nézzétek kérlek hogy kb 8-15 év múlva mi lenne jó,meg azt is hogy most mi a jó szakma,mit lenne érdemes csinálni?Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2014. ápr. 30. 19:57
 1/1 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Szerintem ne fizetés alapján válassz szakmát, nézd meg mit szeretsz csinálni és olyat tanulj, mert nem fogod tudni megtanulni az egyetemi anyagot jól ha nem szereted amit tanulsz, látom sok egyetemi társamon akik azért jöttek egyetemre, mert anyukájuk azt mondta, hogy a diploma jó, de őt nem is érdekli és 4év alatt a másodikat nem fejezte be, mert utálja az egészet és mindig kettessel akar átflangálni, ennek értelme nincsen.
2014. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!