Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök vagy biomérnök...

Vegyészmérnök vagy biomérnök vagy egyik sem? :D

Figyelt kérdés

10.es vagyok, éppen emelt óraszámú tantárgy választás előtt.

Kémiára emelt óra számban járnék, de matekra nem szívesen, megy csak elég rosszakat hallok. Így öngyilkosság a BMEre vagy ELTEre jelentkezni? Nagy a különbség a 2 szak közt? A biomérnökin nagy hátrány hogy nem nagyon vagyok bioszos? Kb. fizetés és munka lehetőség milyen, és melyiknek jobb? A német tudás hiánya mekkora hátrány? Köszi!



2014. máj. 10. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Matek emelt nélkül nagyon nehéz a BME mérnöki. ELTÉ-n nincs se vegyészmérnök, se biomérnök, csak vegyész, amihez nem kell annyi matek. Mindkettőnek jó a fizetése, átlag feletti, német tudás hiánya nem hátrány, az angol az elsődleges.
2014. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Nos, az érettségi nem túl nagy feltétel, ugyanis az egyetemi szinthez képest az érettségi semmi. Ne vegye el a kedvedet az, ha nem leszel emelt órás matekból, bioszból.


DE! ha komolnyan gondolod ezeket a terveket, járj matektanárhoz. Ha bármilyen mérnöki vagy természettudományos képzést szeretnél, kőkeményen fog menni a matek és a fizika (!!!) is. Ezeket nem lehet megúszni. Ezért azt ajánlom, ne kezdd el az egyetemet mérnöki szakon, ha nem tudsz integrálni, deriválni. Keserű első éved lenne.


Biomérnök szakra nem ártana a biológiai érdeklődés. Ha ez nincs meg, javaslom a vegyészménökit. Nem lennél hátrányban vegyészmérnök diplomával, elvégezheted kb. azt a munkát, amit egy biomérnök.


A fizetés, munkalehetőség mindkét szakon igen jó. Nyilván a gyógyszerkémia (ez mindkét szakra vonatkozik) és az olajipar (vegyészmétnök) ilyen szempontból az ász, de igen sok lehetőséged van.

2014. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Végül is megyek emelt matekra úgyhogy integrálás, deriválás meg lesz 12.ig.
2014. jún. 6. 12:13
 4/6 C2H5OH ***** válasza:

Az eltés kémiáról tudok mondani pár dolgot.


Matek igen is kell és fizika is, ha nincs elegendő alapismereted akkor borzasztóan gyorsan kieshetsz. Egy matek közép ötössel és emelt kémia ötössel pontosan meglennének azok az építőkövek a szakhoz, amik kellenek.


A deriválás szerintem 2 hét, az integrálás 1 hónap alatt felfogható és begyakorolható minden rémhírrel ellentétben. Amit az elte megkíván minden nem matekos de ttk-s szaktól az a bevezető matekok, amik az analízis alapjait teszik le. Minden ttk-s diplomára vágyónak kell tudnia függvényeket deriválni és integrálni az tény, a mérnöknek pedig ehhez képest sokkal komolyabb szinten.


Én mindig is szerettem babrálni a vegyszerekkel és egyre több és több tudást felhalmozni kémiából, így nekem megfelelő ez a szak. Szerintem van nehézségi különbség a két szak között, a vegymérnökök tanulnak emellett vegyipari géptant is például és hát BME. Az ELTE inkább elméleti képzést nyújt az elején, második évtől pedig beindulnak a komoly preparatív, analitikai és szerves laborok amiket én eszméletlenül élvezek és várok. :)


Két ötössel jöttem, egy emelt kémiával és egy közép matekkal és én is tudtam teljesíteni az elvárt dolgokat. Szerintem tizes skálán 6-7 nehézségű a szak, mindemellett nekem van is életem és részmunkaidőben dolgozom. A BME mellett szerintem egyik sem lehetne. :)


Ha az első félévet túléled, tehát a kritériumtárgyaid, gyakjaid és vizsgáid nagy része megvan, szerintem 70% hogy elvégzed a szakot. Sokan beleúnnak, feladják, a kevéssé jó képességűeket vagy lustákat nagyon gyorsan kiszorják. Egyébiránt nem harap senki, az órákat imádtam, az oktatók világszinvonalúak. A kapott jegyeid tükrözik a beletett munkát, itt nincs olyan hogy tudsz mindent és nem mész át. Tömegképzésnek sem mondanám, talán csak az első két hétben lesz az utána fél év múlva 40-en maradtok és mindenki fog ismerni szinte mindenkit. :)

2014. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 C2H5OH ***** válasza:

Egyébként még csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy teljes vállszélességgel aláírom azt amit Ezze leírt.


Egy szigorlatra szerintem többet tanultam, mint az összes érettségimre együttvéve kétszer. Az más kérdés már, hogy nekem ez nem volt annyira megterhelő, hiszen csak olyan dolgokat tanultam amiket vagy szerettem volna elsajátítani, vagy a jővőben tudom hasznosítani. :) Éld túl a gimit és ha szeretsz olyat tanulni ami érdekel, a sok szívás ellenére is imádni fogod valahol. :)

2014. jún. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Most leszek harmadéves vegyészmérnök a BME-n, mindhárom matekos tárgyam sikerül, de jártam középsuliban matek fakultációra, de nem amiatt sikerültek. Persze sokat segített az első félévben, amit fakultáción tanulgattunk, de inkább ismerős volt az anyag eleje, de teljesen nem hagyatkozhattam volna a középsulis fakultációs anyagra.

Sok embernek sikerül a matek, úgy, hogy nem járt középsuliban emeltre, középen érettségizett, de hajlandó volt tanulni egyetemen, viszont olyan emberek is vannak szép számmal, akik mondják, hogy ők milyen jók matekból, mert emelt szinten érettségiztek, aztán megbuknak, mert lusták/azt hiszik, hogy nem kell sokat tanulniuk, mert a középsulis anyag elég.

ElTE-n nincs mérnökképzés, maximum kémia/biosz szak van, de az nagyon eltér a mérnöktől, sokkal elméletibb. A vegyész és biomérnök között az első pár évben nincs jelentős eltérés, kb. a tárgyak fele-2/3-a közös, amit sokan nem tudnak, hogy a biomérnökin is nagyon sok és 'kemény' a kémia, sokszor ugyanazt az anyagot várják el a biosoktól, mint tőlünk vegyészektől, szóval nem ilyen kisegítős kémia van nekik. A biomérnökin kb fele-fele a kémia-biosz ami kell, de még ha nem is vagy egyáltalán jó bioszból, de hajlandó vagy tanulni az egyetemen, meg tudod tanulni (persze, ha középsulis anyagot vágod, könnyebb lesz)

Fizetésről nem tudok mit mondani, személyes tapasztalatom nincs, de a mérnököket, főleg, akik BME-n végeznek keresik a munkáltatók, szerintem a vegyészmérnöknek egy kicsit jobb, szélesebb munkakörben el tud helyezkedni (analitika-gyógyszerészet-folyamatirányítás-műanyagok), míg a biomérnöknek annyira nem széles, de ott is van rendesen sokféle munkakör.

Nekem a némettudás hiánya eddig nem okozott gondot, szerves kémiában viszonylag sok német elnevezés van, de azok is inkább szakszavak, amit úgyse tudsz alapból, viszont az angoltudásomat gyakran használom, sokszor van, hogy olyan dolognak szeretnék utánanézni, ami angolul rendesen fent van a neten, magyarul meg szinte nincs semmi róla.

2014. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!