Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha ennyire nem...

Mit csináljak, ha ennyire nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés
Nekem általános iskolától kezdve nehezen ment a tanulás. Nagyon rossz a szövegértésem, nehezen tudom értelmezni azt ami le van írva, és ki megy a fejemből. Általános iskola 4. osztályban is csomó egyest kaptam szövegértésre. A bajom az, hogy nem tudok sehogy se tovább tanulni. Érettségit is úgy szereztem meg, hogy állítólag nem értem el a minimális pontot, hanem szívességből engedtek át. Most 24 éves vagyok. Több OKJ képzésre mentem, de egyik sem sikerült. Most tanulok rendszergazdának utolsó évem van, de nem tudok rendesen a vizsgákra készülni leginkább a jog és gazdaságra. Egyszerűen nem tudom értelmezni a leírtakat. Az a baj, hogy papír nélkül nem vesznek fel nagyon, raktárban és tesco árufeltöltőnek meg nem akarok dolgozni, mert azokkal nagyon sokat szívtam és megalázónak tartom, egyszerű irodai munkák bejönnek csak ebben az országban nincs sok munka és minimálbérből nem lehet megélni. Sokat gondolok arra, hogy kimegyek külföldre vagy keresek egy jól kereső barátnőt. De már nagyon kilátástalannak látom a helyzetemet. :( Tényleg ilyen fontos, hogy legyen papírom? :(
2014. máj. 11. 13:20
 1/6 anonim válasza:

Lehetsz celeb is...

Vagy összeszeded végre magadat.

Külföldön sem egyszerűbb a jól kereső barátnő meg hülyeség. Ha van egy kis esze kirakja a szűrödet amint rájön, hogy élősködsz.

Tudod mi itt a baj? Sok a rinya. Tudod a túlgondolás megöli a tettet. Vagy valami ilyesmi. Ne gondolkozz hanem tanuld meg, ha máshogy nem megy mert nem érted akkor magold be..de ne rinyálj..

2014. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszed, hogy ennyire ismersz? Képzeld sok időt áldozok rá, de még sincs nagy eredményük. A magolás még rosszabbul is megy.
2014. máj. 11. 13:59
 3/6 anonim válasza:
Mert valójában egy belesz.arós tipus vagy. Ez látszik az írásodon is. Azt hiszed, hogy majd minden megoldódik anélkül, hogy megmozdítanád az ujjadat? Hát nem fog. Rajtad múlik az egész.
2014. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ismersz engem, hogy megítélsz. Képzeld nem szarok bele a tanulásba. Nagyon sok olyat lehet hallani, hogy valaki kis kevés tanulással, mennyi minden megmarad benne míg másokban több óra tanulás után is rengeteget felejt. Többször volt olyan általánosban is, hogy sokat készültem egy tantárgyból témazáróra vagy gimiben vizsgárra és mégis csak kettes lett. Ne mond nekem, hogy leszarok mindent!
2014. máj. 11. 15:16
 5/6 anonim válasza:

Igen persze vannak akiknek szinte nem is kell tanulniuk. És vannak olyanok akik sok óra tanulás után se tudnak semmit. Pl.: te vagy én. Csak tudod kettőnk közt az a különbség, hogy én ezen változtattam, nem pedig kifakadtam, hogy jajj de ez olyan nehéz, és miért kell ezt..


Mondom. Minden rajtad múlik. Ha te nem teszel bele tényleg mindent akkor b.aszhatod. Senki nem fogja megtanulni helyetted..

2014. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért a másikkal foglalkozol meg irigykedsz rá. Ha neki 1 óra a tanulás, neked meg ugyanarra az anyagra 5-8 óra kell, akkor le kell ülni és végigtanulni azt az 5 órát.


Jól kereső barátnő, aki hülye annyira, hogy eltartson se akad minden bokorban, azért is meg kell dolgozni.


"ebben az országban nincs sok munka"


Ez egy baromság! Van munka, csak egyeseknek büdös kétkezi fizikai munkát végezni.

2014. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!