Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s ápolói szakmával mehetek...

OKJ-s ápolói szakmával mehetek Amerikába dolgozni? Vagy csak akkor, ha egyetemet végzek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék Amerikában élni, azonban ehhez szükség van egy jó szakmára, hogy el is tudjak helyezkedni, és úgy Hallottam, hogy az egészségügyisekre mindig igény van.

2014. máj. 19. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi nem? Nem mehetek OKJ-vál, vagy nem csak akkor mehetek, ha Diplomám van? :D
2014. máj. 19. 17:59
 3/9 A kérdező kommentje:
val*
2014. máj. 19. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerik el sem az okj-t, sem a diplomát. Átképzések, tanfolyamok vannak, melyeket el kell végezned ahhoz, hogy a szakmában dolgozhass.

Igény van az egészségügyisekre, nem lehetetlen!


[link]

2014. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es ha itt megcsinálom az OKJ-t, ott pedig az átképzést, az jo, vagy csak a diplomával lehetseges?
2014. máj. 19. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemesebb azt a plusz egy évet rászánni és inkább diplomát szerezni. Mindenképpen előny véleményem szerint is.

Addig is nyelvtanulás (a linkelt oldalon is megtalálod, hány pontot kell min. elérni az adott(!) nyelvvizsgákon) és anyagilag is érdemes kezdőtőkét összeszedni. Ki tudja, lehet időközben még valami jó kis ösztöndíjat is megcsípnél, érdemes nyitott szemmel "járni" addig is.

2014. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kint amúgy a nővérek feladatköre sokkal összetettebb, mint itthon, ezért is fontosak az átképzések. Ott nem sürgős esetben orvos nemis lát.


Itthon viszont, a diplomás/"sima" ápolók között nincs számottevő különbség feladatkört tekintve (online olvastam, nem tudom ez a gyakorlatban is így van-e).

2014. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azert kerdeztem, hogy eleg-e az OKJ mert az egyetemhez nem vagyok eleg okos... :) :p
2014. máj. 19. 23:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiányszakmában kell magas tudományi fokozat, hogy munkát kaphass (kivéve ha rendelkezel zöldkártyával)
2014. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!