Mi az a büfészak?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam ezen az oldalon, de fogalmam nincs, mit jelent...És honnan lehet eldönteni egy szakról, hogy az büfészak-e?
2014. máj. 22. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Könnyen elvégezhető, nem különösebben hasznos szak.
2014. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Semmi, csak néhány nagyképű bunkó használja, hogy szapulja azt, akit más érdekel, és más egyetemeken tanul.

Lassan már csak az orvosit nem nevezték büfészaknak, szóval eléggé zavaros a jelentése.

2014. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Silber ***** válasza:
95%

Büfészaknak nevezik azokat a szakokat, amelyet elvégezve a delikvens legfeljebb büfékben, gyorséttermekben tud elhelyezkedni, annyira nem keresett/semmit érő a vele járó végzettség.

Gyakran mondják különféle humán szakokra, mint pl. a magyar, filozófia, vagy a szabad bölcsészet.

2014. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem, értem :) köszönöm a válaszokat (:
2014. máj. 22. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok biztos benne, hogy attól, hogy nem nehéz a szak, értelmetlen lenne.

Ha valaki lelkiismeretesen végzi, hogy ragadjon is rá tudás, úgy a könnyebb se könnyű annyira... Meg legalább van ideje TDK-zni, konfenreciára járni, ami talán értelmesebb is, mint szorgalmi időszak 6. hetétől kezdődően minden nap hajnalig, gyomorgörcsösre tanulnia magát.

Jó, az se jó, ha mindenki el bírja végezni, de a konstans gyomorgörcs se biztos, hogy garancia a jó szakemberségre.


Az se mérce szerintem, hogy nem lehet elhelyezkedni.

Lehet, hogy átmenetileg nem, de ki tudja, 5 év múlva már kapkodhatnak érte. Vagy lehet, akikért most kapkodnak, 5 év múlva nem lesznek keresettek.


Nekem személyesen a kamuszakokkal van bajom, ahol tanulsz egy kicsit erről, egy kicsit arról, egy kicsit amarról, de se te nem tudod, mire jó a szak, se a tanáraid, a dékán azért hozta létre, hogy legyen kit tanítani.

2014. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Büfészak az olyan szak, ahol semmi érdemleges ismeretre nem teszel szert, és maga az egyetem is azért alapította, hogy a teljesen hülyékből is tudjon hallgatókat verbuválni magának, hogy legyen bevétele.


Tipikusan ilyenek az "akármilyen-menedzser" szakok, amelyek az "akármilyen" értelmes szak lebutított változatai.

Büfészakok továbbá, gyakran azok a szakok, amelyek nagyon gyakorlat-centrikusnak és divatosnak tűnnek, de a nevüket nem lehet egyetlen szóval, (egy tudományág közismert nevével) megjelölni. Gyakran nem szakterületre, hanem munkakörre utalnak, méghozzá olyan munkakörre, amelyet az adott diplomával természetesen nem lehet betölteni, mert eleve olyan szinten nem is betölthetők.

A büfészakok nevei gyakran homályosak és az átlagember számára nem derül ki, hogy mit takarhatnak.


Az olyan diploma aminek a megszerzése során nem kell semmilyen erőfeszítést tenni kicsi eséllyel nyújt valóban hasznos ismereteket. Új dolgokat megtanulni nem lehet könnyen.

2014. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Többnyire azok a szakok, amik nem adnak semmi használható tudást, ez pedig a legtöbbnél azzal is társul, hogy túlzott erőfeszítés nélkül bárki el is tudja végezni.
2014. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
BME-VIK-en nekünk úgy tanították, hogy minden, ami nem mérnök és nem orvos.
nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!