Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatokkal foglalkozó OKJ...

Állatokkal foglalkozó OKJ képzésekkel kapcsolatos kérdések, segítség?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, továbbtanulás kapcsán szeretnék így állatokkal foglalkozni. Nagyon sokat gondolkoztam, hogy mi lenne a megfelelő számomra, hiszen nekem a legfontosabb az lenne, hogy szeressem azt, amit csinálok. Úgy érzem, a nekem megfelelő választás csak egy olyan munka lehet, amihez kapcsolódnak állatok. Imádok foglalkozni az állatokkal, tényleg odáig vagyok értük, de sajnos mégsem találok olyat, amiről tényleg úgy gondolom, hogy ez az, ezt szeretném a csinálni. Gondoltam lovasra, belovaglóra - de látom a követelményeknél, hogy egy bizonyos szintű lovaglás-tudás elengedhetetlen, én viszont úgy istenigazából még nagyon sosem lovagoltam, amit nagyon bánok, mert lehetett volna rám lehetőségem, mikor még fiatalabb voltam... Idén érettségizem, szeretném OKJ képzésként folytatni a tanulmányaimat, de egyszerűen döntésképtelen vagyok. :(

Nos, igazából azért írtam ki ezt a kérdést, mert remélem, hogy lesznek olyanok azok közül akik ezt elolvassák, akik tudnának nekem valahogy segítséget nyújtani saját tapasztalatok alapján - úgy értem olyanok, akik hasonlóan hozzám ugyanúgy érezték, hogy állatokkal szeretnének foglalkozni, és ezt OKJ képzéssel/képzésekkel valósították meg - és ezt a döntésüket meg sem bánták. Emellett akik tudnak erről valamit, hogy valóban szükséges-e egy bizonyos szintű lovaglás-tudás a lovakkal foglalkozó OKJ képzésekkel, vagy hogy esetleg mi az a szint, és hogy azt a szintet nem e lehet elsajátátani a lovakkal foglalkozó iskolákban még a képzés előtt - segítségüket nagyon megköszönném.

Valamiféle löketet szeretnék kapni, mert egyszerűen még mindig nem alakult ki konkrét kép a fejemben, hogy hogyan tovább, így eléggé kezdek elkeseredni... Válaszaitokat, segítségeteket nagyon köszönöm!

(Még annyit, hogy lány vagyok, 19)



2014. máj. 27. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha már érettségiztél és a lovak vonzanak akkor [link] okj képzésre jelentkezzél, nincs szakmai előképzettségi követelménye a képzésnek, érettségire épülő szakma, csak az eü alkalmasságnak kell hogy megfeleljél.

Amit kérdésedben írsz, hogy belovagló szakmát nézegetted, arról annyit tudjál hogy az már szakmai ráépülés, azaz azért kell tudni már lovagolni aki erre a képzésre jelentkezik, mert annak először a lovász szakmát kell megszereznie és utána tud tovább menni belovagló képzésre. Lovász szakmának meg szintén nem követelménye az hogy már tudjál lovagolni. Egyébként ezek nem érettségire épülő szakmák, ide 8 osztály után is lehet jelentkezni.

2014. máj. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Facebookon hirdetik hogy allatorvosi asszisztens kepzes indul nyaron! Ha megtalalom belinkelem, de addig keress ra te is :) nagyon szep szakma :)
2014. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Legfőképpen a lovak érdekelnek, igen, de mindenképp utánanézek az említett állatorvosi asszisztens szakmának is, veszíteni nem veszítek vele (: Ha esetleg valaki tudna egy jó sulit, ahol indítanak lóval foglalkozó képzéseket, nagyon megköszönném!
2014. máj. 28. 10:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Nézegettem neten de mindenhol látom, hogy alapszintű lovaglás-tudás szükséges lovastúra vezetőnek is :( De talán nyáron azt el tudnám sajátítani?!

Valamint, úgy láttam ezek a képzések csak 6-7 hónaposak, az ár pedig elég borsos - én viszont nem végeztem még OKJ tanfolyamot, akkor nekem mindenképp ingyenes lenne? Vagy azt mindenképp ki kell fizetni?!

2014. máj. 28. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Tanfolyam az mindenkinek fizetős, azt az állam nem támogatja. Ami ingyenes azaz iskolarendszerű képzés, 21 éves korig nappalin után estin lehetséges ingyenes okj szakmát szerezni. Ide linkelek neked egy szakközépiskolát ahol van lovastúra-vezető képzés.Persze fogalmam sincs hol keresel, az ország melyik részén, de példának okáért ilyet nézz. Az agyonreklámozott tanfolyamok, amiket a Google kereső egyből előhoz neked nem ugyanazok, mint amit 2 év alatt egy normális iskolában elsajátítasz.

[link]

2014. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem! Dunántúlon szeretnék találni főként, de ha meg tudom oldani az albérletet (esetleg kollégiumot), akkor akár az egész ország területén keresek iskolákat. Az oldal, amit linkeltél, tetszik, csak ott is látom, hogy az a bizonyos díjugrató rajtengedély vizsga megléte szükséges :(

Még annyit, hogy mennyire tudnék megélni ebből a szakmából? A későbbiekben szeretnék még egy vendéglátói szakmát is szerezni; arra lennék kíváncsi, hogy saját magamat el tudnám-e tartani a lovastúra-vezető szakkal.

2014. máj. 28. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!