Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE biológiáról valaki...

ELTE biológiáról valaki mesélne? Mennyire húzósak a vizsgaidőszakok, milyenek az emberek, van-e terepgyakorlat, ilyenek

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég húzósak. Csak akkor gyere ide, ha nagyon elhivatott vagy, és tudsz rengeteget tanulni. Ja és lehetőleg úgy gyere, hogy már tudsz olvasni angolul, mert a BSc-s szakdolgozatot minimum 15 -de illik többől csinálni- tudományos cikk feldolgozásából kell írni, és ugye mivel a tudomány nyelve az angol, ezért kb. az összes cikk angolul lesz, amiből dolgoznod kell majd. És egy cikk az kb. 8-10 oldal, de van, hogy több, mint 20, tehát nagyságrendileg több, mint 100 oldalt kell majd angolul elolvasnod, és feldolgoznod, úgyhogy ha még nem vagy jó angolból, én azt tanácsolom gimi után hagyj ki egy évet, és csak angult tanulj, tedd le a középfokú nyelvvizsgát, és úgy gyere ide, hogy az már meg van. A vizsgaidőszakok elég húzósak, persze attól függ mennyi tantárgyat veszel fel. De ha kevesebbet veszel fel, akkor persze nem fogsz végezni 3 év alatt. Amúgy az emberek kb. 90%-a csúszik legalább 1 évet, de inkább 1,5-et, de van aki 2-őt 3-at is, és 3 év helyett 6 év alatt csinálja meg. Az emberek emiatt elég idegesek, és eléggé szenvednek, hogy ilyen sokat kell tanulni. És olyan sokan vagyunk, hogy közösség nem nagyon van, szóval igyekezz majd elsőben minél több emberrel összebarátkozni a suli elején, mert ha már kialakultak a klikkek, akkor már nem nagyon lehet. Terepgyakorlat van néhány, de nem sok. Növényrendszertanból voltam ottalvóson is (3 nap 2 éjszaka) Ispánk (Őrség), meg 3-szor 1 napos kirándulásokon is (Pilis, Domonyvölgy, Hűvösvölgy). Ezeken kívül voltam még Istvánkúton is (Zemplén), meg Bátorligeten is, de ez utóbbi kettő helyre, csak azért jutottam el, mert fölvettem a Kétkezi természetvédelem gyakorlatot, ami nem kötelező (speci). Illetve ugyanezzel a tárggyal voltunk Szársomlyón magyar kikerics nézőben, de az csak 1 napos kirándulás volt. Illetve Állatrendszertan terepgyakorlaton voltam még Törökmezőn. A vizsgák nagy része írásbeli, és ha sokan vizsgázunk akkor gyakran egy hét alatt se javítják ki. (A rekord 2 hét és 2 nap volt, most ebben a vizsgaidőszakban.) De szóbeli vizsgán előfordulhat, hogy rendes a tanár, és akkor a két tétel közül az egyiket lehet választani, úgyhogy azt tanácsolom, hogy egy tételt nagyon tanulj meg mindig, hogy ha rendes akar lenni a tanár, és felajánlja ezt a lehetőséget, akkor nehogy zavarban legyél. Ja és első félévben a sejtbioszra, meg a bevezetés az állattanba című tantárgyra tanulj nagyon, utána meg az anatómia gyakorlat, és az előadás lesz iszonyú nehéz. Sokaknak a kémiákkal is gondjuk van, nekem csak a szerves kémiával volt. Szóval, ha úgy érzed, hogy nem állsz még készen ehhez, mert gimi alatt eleged lett a sok tanulásból, akkor azt tanácsolom, hogy hagyj ki egy pár évet, és inkább dolgozz (akár külföldön, hogy az angolt is gyakorold addig is), és mikor már úgy érzed, hogy készen állsz, akkor kezdj bele. Remélem segítettem.
2014. máj. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, sokat segítettél. nagyon szépen köszönöm! :)
2014. máj. 31. 17:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!