Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy fogorvos?

Gyógyszerész vagy fogorvos?

Figyelt kérdés

17/F vagyok, úgyhogy bőven van időm még dönteni, hogy melyik szakmát válasszam.


Ti melyiket ajánlanátok? Melyikkel tudnék sikeresebben boldogulni? Mindkettőt szívesen csinálnám.


Vélemények?



2014. jún. 1. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez jó kérdés, mert szerintem mindkettőnek van helye a munkapiacon. Én, ha tehetném gyógyszerésznek mennék, nem szívesen turkálnék más szájába :) De ez egy egyéni vélemény, itt igazából neked kell dönteni, azon ércek alapján, ami neked fontosabb. pl karrierlehetőség, pénz, külföldi munkavállalás, fejlődési lehetőség, családi hagyomány stb stb
2014. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Gyógyszerész.

Egyébként gyógyszerésznek tanulok, úgyhogy mi mást mondhatnék.

2014. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha a biológia érdekel jobban, akkor fogorvos, ha a kémia akkor gyógyszerész.
2014. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A kémia jobban érdekel, mint a biológia, de a fogorvosi pálya is vonz nagyon. Az biztos, hogy embereken szeretnék segíteni és ez a gyógyszerészre is teljesül.


Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni itthon?

2014. jún. 1. 19:24
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok nagyon otthon a témában, de szerintem a gyógyszerész szakmával. mert a fogorvos ugye, ha csak sima házi akarsz lenni az nem is keres annyit, ha meg saját rendelőt akarsz, ahhoz név is kell a szakmában, meg eszközök, kapcsolatok.
2014. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kezdőként kb. mennyi fizetésre lehet számítani Magyarországon?
2014. jún. 1. 19:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos kapcsolataim nincsenek és arra sincs pénz, hogy magánrendelőt nyissak. De nem is baj ez. Ha nem halok éhen, akkor állami rendelőben is szívesen dolgoznék :)
2014. jún. 1. 19:30
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Ennek örülök, jelzed, hogyy Mo-n akarsz maradni és hogy nem a pénz motivál első sorban, gratulálok hozzá! Sajnos nem tudok mondani kezdő fizetést. Esetleg neten nézegess utána, google a barátod ilyen témában.
2014. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Mindkét foglalkozással lehet jól vagy még jobban keresni. A gyógyszerészek kezdőfizetése magasabb (160-200e), mint a kezdő fogorvosoké. Aztán később a fogorvos is belejöhet nagyon a dologba és kereshet milliókat, ahogy a gyógyszerész is egy magánpatikával.
2014. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd az idő eldönti, hogy melyiket választom. :)
2014. jún. 2. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!