Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két év alatt magántanárral,...

Két év alatt magántanárral, érettségi előkészítővel milyen eredmény érhető el emelt biológia, kémia érettségin? Jelenlegi tudásom 0-val egyenlő.

Figyelt kérdés
Közben tanulok mást is. A kérdést csak azért tettem fel, mert ezen az oldalon, ezzel kapcsolatban eléggé sok negatív hozzászólást olvastam, ami kicsit visszavesz a lelkesedésemből.

2014. jún. 2. 18:14
 1/3 reptoid ***** válasza:
81%

2 év alatt... Annyi idő alatt magadtól is pusztán pár tankönyvvel röhögve felkészülsz az érettségire.

Ha fél éved lenne hátra, akkor magántanár, így bőven jó a fakultáció is, már ha valami normálisabb gimibe jársz.

2014. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én is ezekből a tárgyakból érettségiztem most emelten.

A biosz nem annyira nehéz, mert a zöme érdekes és emiatt könnyen megjegyezhető. A kémia kicsit problémásabb, mert emelten sokat kell számolni és ezek esetenként nehezek. Ehhez a kulcs a gyakorlás, mondjuk heti 4-5óra csak a számítások gyakorlása (két évre lebontva, de nyáron természetesen ne tanulj!) A kémia elméleti része is izgi, talán az hátráltathat, ha olyan suliban vagy tanfolyamon tanulsz, ahol nem jut idő a kísérletekre-megjegyzem, ez a gyakoribb!- kicsit idegölő a kísérletek bemagolása.

Szerintem sikerülhet, de vedd figyelembe, h nem lesz könnyű. A legfontosabb kérdés, amit el kell dönted: nagyon akarod a kiszemelt egyetemet és szakot? Ha igen, és egy végigbőgött délután után (amikor nem megy az Atyaúristennek se) képes vagy azzal a tudattal lefeküdni, h holnap akkor is folytatod, akkor megéri elkezdeni! :)

Kicsit regény lett, bocsi.. remélem segítettem.

2014. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. #1-es, itt nincs ilyen fakultáció, az iskola szívonala sem nagy szám.

#2-es válaszadó:az első válaszból kiderül, hogy nincs igazán lehetőségem kísérletekre, sajnos... Remélem neked jól sikerültek.

2014. jún. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!