Ha idén nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és a négy orvosira, illetve az ELTE ttk biológia szakára adtam be a jelentkezésemet. Emelt szinten érettségiztem kémiából és biológiából, a kémiát viszont nagyon elrontottam, nem tartom valószínűnek, hogy bármelyik orvosira is felvesznek.

Szerintetek érdemes várni még egy évet, és a kémiát jövőre újraírni vagy menjek ELTE-re? Azért nehéz eldöntenem, mert ha ott elkezdek tanulni, akkor fogy az államilag finanszírozott egyetemi évek száma, így nem mehetek át később ovosira.

Biológusként milyen lehetőségeim lehetnének?(tanár nem szeretnék lenni)

Ti mit javasoltok?

előre is köszönöm



2014. jún. 3. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakornoki állást lehet vállalni SOTE-n, amitől nem leszel előrébb, de jó érzés elmondani. Lehet csinálni tanfolyamokat, amitől jobb lesz a félvételi.


Kimehetsz külföldre nyelvet tanulni (amit nagyon ajánlok)! Akár munkát is vállalhatsz egy fél évre külföldön, majd köv. félévben nekiugrassz a tanulásnak. Egy hajóút vagy valami kiszemelt ország uticélnak megfelelhet. Megkérdezheted a szüleidet is, hogy ebben támogatnának-e.

2014. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hátha mégsem lett annyira rossz és valahova felvesznek

Meg még nem voltak szóbelik

2014. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még neked sem lehetett meg a szóbelid, ha most érettségizel- csak az írásbelid

Még nagyon készüéj és hátha feltornázod magad a szóbelivel

2014. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!