Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy OKJ képzést...

Mennyire nehéz egy OKJ képzést elvégezni?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, tavaly nyáron már 2 hónapot dolgoztam külföldön konyhán mint segéd, idén újra megyek talán már 3 hónapot, utána szeretnék egy pincér kurzust végezni, majd egy mixert és közben tanulnám a nyelvet itthon és dolgoznék, így az OKJ-t távúton végezném, de kérdem én, mennyire nehéz megcsinálni a vizsgát? Gyakran buknak az emberek?

2014. jún. 4. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen jellegű ojés képzésen nem voltam, tehát pincér, vagy mixer képzésen, de attól is függ, hogy hogy teszed le, tehát saját pénzből fizeted-e ki - olyankor azért lazábbak -, vagy támogatottan, tehát pl. támpo által, vagy munkaügyön keresztül stb. Ha támogatott az, azért jóval szigorúbb pl. munkaügyön, ha olyan kategóriába esel bele és megbuksz akkor ki kell fizetni a tandíjat, így ugye gondolom sejted, h örömmel buktatják meg a tanulót, h ha van rá lehetőségük. Ha te fizeted a képzést tanulni ott is kell, de azért ahhoz úgy megbukj ahhoz már tényleg művészet kellene. :) Szóval lazábbak, de a követelményeket amiket tudni kell elvárják ugyanúgy. Olyan is volt, legalábbis régebben, h nem voltak okjés vizsgáztatók a vizsgán jelent, ha így adódna, az egy még szerencsésebb helyzet. Szóval ne izgulj vagy görcsölj, felesleges, de ne is vicceld el.
2014. jún. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiket. Én két OKJ-s képzést végeztem el, már az is ég és föld volt nehézségben. Nem hiszem, hogy eze olyan nehezek legyenek.
2014. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na igen, a szakmáktól is függenek, nem csak attól, amiket én írtam első hszesként. De egyébként tényleg felesleges görcsölnöd, csináld nyugodtan, egy a lényeg, h ne vicceld el, azt sehol se díjazzak. :)
2014. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fly777 válasza:
Én is elvicceltem a az okj-s sulit ami amúgy is minősíthetetleneül gyenge volt bánom, hogy így végeztem el és az elején nem vállaltam be a többiek előtt, hogy semmit nem tudok a témáról. Suli gyenge volt és bánom. Át döcöghetsz rajta, de ne vicceld el és az elején jelezd ha nem érted a dolgokat gyakorlaton később lesz igazán ciki mond, hogy szimpi volt elkezdted, de az se tudod, hogy mi ez vagy az. Persze ha később se tanulsz se gyakorlaton se suliba akor gáz lehetsz továbbra is és nagyobb gázba lehetsz ha elvégzed én meg se mertem idáig próbálni, hogy elhelyezkedjek. Az nagy gond.
2015. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!